Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a jobb megoldás?

Melyik a jobb megoldás?

Figyelt kérdés
A külső szűrő kitisztításához állott vizet vagy az akváriumból leszívott vizet használjak.És miért!
2014. szept. 30. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
A lényeg, h klórt ne tartalmazzon, így mind1 h melyikkel mosod ki.
2014. szept. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:
Akváriumvíz, mert az kémiailag teljesen azonos azzal a közeggel, amiben a bacik addig éltek. A változásokat meg nem szeretik. Meg amúgy is takarításkor van egy halom fölösleges akváriumvized, amit úgyis csak kiöntenél, míg az állott víznél egy adag teljesen jó, tiszta vizet pazarolsz el.
2014. szept. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én mindig a szűrő vödrében levő vízben tisztítom a szűrőanyagot.


Lényeges, hogy ne tartson sokáig.

Én így szoktam:

Lecsatlakoztatom a szűrőt, kiveszem a rekeszeket, a vödörben levő vizet kiöntöm egy edénybe, a szűrőanyagokat ebbe nyomkodom ki, elsőnek a befejező motor előtti szűrőanyag, utoljára az alsó ülepítő szűrőanyag.


A motort részt csapvízben tisztítom, erős vízsugárral kiveretem a járatokat, a rotort, tengelyt, szintén csap alatt.

Ha kész bekenem gyógyszertári vazelinnel a tömítéseket, letörlöm papírtörlővel a felesleget, összerakom a szűrőt és megy vissza az akva alá.


Leveszem az esőztető csövet, vagy a végéről a dugót, kinyitom a leömlő csapot elsőnek, majd rá 1-2 másodpercre a nyomó ág csapját, ha lezuhogott a víz bedugom a szűrőt, majd billegtetem menjen ki a levegő, az akváriumba belő a szűrő némi baktériumtelepet, valahova mindig eltűnik egy idő után, pár óra.


Fenti kb fél évente, csöveket nem takarítok ilyenkor.


Csőtisztítás.


Lecsatlakoztatom a tömlőadaptert, a szívó nyomó ággal együtt kiviszem a fürdőbe, egy drótra szerkesztett hurokba szivacs darabot teszek, majd át tolom a csöveken.

Injekciós tűvel ecetet nyomok a csövekbe, majd megmozgatom az ecetet a tömlőkben, kiöblítem utána a tömlők készek.


Kiveretem erős vízsugárral a műanyag idomokat, töltök bele ecetet, befogom az idom végét majd megrázom őket, kiöntöm az ecetet, öblítés.


Összerakom és mehet vissza.

A csöveket feltöltöm akvárium vízzel egy injekciós tűvel.


Esőztető cső karbantartás, bármikor lehet, független a tömlőtisztítástól. Drót, hurok, szivacs, kiszedem a dzsuvát, majd bele teszem az esőztető csövet egy pet palackba, töltök bele kevés ecetet, rácsavarom a kupakot és összerázom jó alaposan, ha algás a cső akkor az ecet kinyírja az algát.

Kiöntöm a flakonból a csöveket, öblítés, mehet vissza.


Szűrőtakarítás nálam kb 6 havonta van, hogy több. Tömlő és idomok takarítása akváriumonként változó, 2-3 hónap között. Esőztető cső tisztításkor nem húzom ki a szűrőt, az kb havonta.


Passz, hogy jó-e így,én így csinálom régóta, 4 szűrő van, ezt találtam a leggyorsabbnak.


Jó így szerintetek? Nem kérdeztem senkitől, magam feje után csinálom 2011 óta van külsőm.

2014. szept. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kösz joci. 4-5 hónapja van tetra 1200-m , lassan esedékes a takarítás, sokat segítettél!
2014. okt. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szívesen.


Csináltam videót, most van feltöltés alatt, rengetegen kérdezik a tisztítást üzenetben, egyszerűbbek találtam a videós segédletet.


Ha feltölti akkor itt lesz: https://www.youtube.com/watch?v=tayvE60AgX4

2014. okt. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!