Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit ajánlatok az osztályba?

Mit ajánlatok az osztályba?

Figyelt kérdés

Tanárnő megengedte, és szeretnénk egy akváriumot (Max 50 L), amelybe lenne mini szűrő, melegítő, heti 2× vízcsere!

1 Betta lenne max bennt!

Meg esetleg, ha nem betta, akkor mit ajánlatok?

Növényem van ami egyáltalán nem fényigényes!

Talaj? Berendezés(Kö, fa)?


2014. okt. 7. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nyári szünet, őszi szünet, sí szünet, karácsonyi szünet stb akkor mizu az akváriummal?
2014. okt. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Van otthon is!

Akkor zacsiba hazaviszem! :)

2014. okt. 7. 19:48
 3/11 anonim ***** válasza:
Ki cseréli a vizet és eteti a halakat? Ha neki nincs kedve, vagy nincs ott, akkor ki teszi meg helyette? amikor nincs suli, mi lesz velük? Nem kötekedni szeretnék, de ugye átgondoltátok, hogy ez mindannyiótok számára felelősség.
2014. okt. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én cserélem a vizet, nem szoktam beteg lenni, és néhány haver ért hozzá még!

Szünetekbe hazaviszem és ott tartom az én saját akváriumomba!

Minden meg lesz oldva, csak tippeket szerettem volna kérni...

2014. okt. 7. 20:10
 5/11 anonim ***** válasza:
szerintem tartsatok benn hím CSAK HÍM guppikat és akkor nem szaporodnak és szebbek halasnál vegyél ajzatot (talaj),szedjetek még bele innen onnan köveked vagy vegyél díszt a halasnál meg szűrőt,levegőztetőt . és ami a guppi melet szól még tökéletesen elvan 50 literben,szép,szereti a kemény vízet tehát a csapvizet így nem kell neki lágyítani.
2014. okt. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam igazából néhány hím guppi!

Van olcsón ioncserélt vizem, azt szoktam használni?

Fele-fele jó lesz? :)

2014. okt. 7. 20:29
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz jó! A guppi a kemény lúgos vizet szereti. Csapvíz jobb neki.
2014. okt. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha haza akarod mindig vinni a halakat akkor betta mellé nem tennék semmit.


Van mondjuk 6 alkalom egy évben amikor haza kell vinni a halat ez 6x haza, 6x vissza, azaz 12 vízparaméter változás ennyit hosszú távon nem fog kibírni, minden akváriumban más a víz összetétele, hiába van azonos hálózati vízzel feltöltve attól még merőben más lehet.


Azt is kalkuláld bele, hogy az üres akváriumban a biológia leépül akár 1 hal is terheli ha beleteszed. Egy működő üres akváriumba heti 7 alkalommal etetni kell akkor is ha üres, így tartható fenn a biológia, a növényeknek is ez biztosít nitrogént.


Ezt úgy szokták, hogy megkérik a gondnokot adjon a halnak enni, esetleg a biztonsági szolgálatot.


Egy üres akváriumban szinte teljesen leépül a baktérium állomány, ha beteszed a halat jön az ammónia mérgezés.


Esetleg automata etetővel tudnád megoldani, a hosszú nyári szünet után fel kell javítani a biológiát, utána mehet bele a hal.


Leírtam a fentieket jóindulatból mielőtt el kezdet évente tucatszám venni a bettákat és nem tudod miért van.

2014. okt. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Teljesen fölösleges hazavinni.

3-4-5 naponta be lehet menni a suliba, megetetni a halat, ilyen 1-2 hetes szünetek alkalmával.


Csak nyári szünetben kell hazavinni.

De akkor se zacskóval, (illetve a halat lehet úgyis) hanem néhány 20 literes zárható vödörbe be kell cuccolni az egész akvárium tartalmát, és az egészet hazavinni mindenestől.

2014. okt. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

# 9 válaszoló amit irt az teljesen jó, kibírja, hogy 3-4 naponta megeteted a rövidebb szünetekben.


Nyilván minden iskola más, helytesitettem egy pár alkalommal suliban a portán, a takarítónő végzett akkor le kellett zárni a szintet, konvektorokat lekapcsolni, majd áramtalanítás, megvolt melyik szakaszoló kapcsoló marad, riasztó bekapcsol, este a kivonuló szolgálat rendezte a sulit.

Hosszabb szüneteknél az iskola le volt zárva, igazgatói engedéllyel lehetett bemenni előre egyeztetve, rendezvényeknél berendelnek valakit aki kinyitja az adott helyiséget, bekapcsolja az áramot, és felügyeli a dolgokat.


Karácsonykor példa az iskola le van zárva, be van riasztózva, üres, időszakonként a riasztó rendszerhez szerződött járőr elnéz arra.


De mint írtam minden iskola más!

2014. okt. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!