Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy hordós külsőszűröm,...

Zuzo1222 kérdése:

Van egy hordós külsőszűröm, egy 200L akváriumhoz a szivattyúmtól függetlenül mekkora motor kellene hozzá? A túl szűrt akvárium nincs elven, minél nagyobbat vegyek vagy elég ha csak 2-3 forgatja át óránként az aki vizét?

Figyelt kérdés
2014. okt. 9. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:

3-szor elég ha megforgatja.


Mármint a gyakorlatban lemérve.


Csak ha ebbe beleszámolunk egy hordónyi (beért!!) szűrőanyagot, amin át kell küzdenie magát a víznek, az olyan féket jelent, hogy a névleges vízforgatásnak lehet hogy 12-15-szörösnek kell lenni ahhoz, hogy a végére abból maradjon 3-szoros.

2014. okt. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.A hordós szűrőm ejtős módszer,ha jól mondom.Fentröl lefele a hordó aljára érkezik és a tetelyén a hordón belűl a szivattyú nyomja fel.A hordón belül lntröl felfelé:nagy mennyiségű rosel zsák,utána gégecsö 1-2cm-re darabolva,tecsós agyag golyó,és T30 szivacs.Esetleg még valamit tegyek bele?egy 60l hórdó a szürő.Ezek után is törekedjek inkább a nagyob teljesitményre?
2014. okt. 10. 20:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Itt csak azt kell megnézni, hogy milyen magasra akarod felnyomni a vizet. A szűrőanyag nem befolyásolja a motor működését, de ha túl erős vízpumpát használsz, annak lesz egy halk zúgása, a gyorsan lefolyó víznek pedig egy hangos csobogása.


Egy 2ezer liter/órás powerhead csinálhat némi sodrást, de lefelé zubogni fog a víz a csőben, az zavaró lesz.

Én flexibilis csövet tettem rá és úgy hajtogattam, hogy halkabb legyen, de nem volt az igazi aludni mellette.


Most már nincs cső, csak egy csonk, és perlonvattára folyik rá a víz, ami teljesen tompítja a hangját.

De mivel a vízpumpának is volt egy alap zúgása és az zavarta a fülecskémet, ezért kicseréltem egy 1200 L/órásra. Ez így hangtalan lett.



Az egyik akváriumom alatt van az 1200 l/ órás powerhead szivattyú, ami nem nyomja fel a vizet 1 méterre. Képtelen rá, úgy 80cm-nél megáll a csőben a víz és a motor csak erőlködik, ezért meg kellett emelni az alsó "hordót".

Felraktam egy ikeás malm 2 fiókos szekrényre és kicsit levágtam a hordó tetejéből, hogy elférjen. Ez így csak lassan csordogál felfelé, mondjuk úgy 300 liter/órával, mert a motornak a wattszáma nagyon ratyi.


Van egy másik, 350 l/órás kis szökőkút pumpám, ami sokkal jobban nyomja fel a vizet. Annak a Watt száma nagyobb és valószínűleg azért nem erőlködik annyira, de ez sem csinál nagy sodrást ezzel a 350 l/órájával. Hát kb annyit tud, ami rá van írva.


Nekem ez mégis jó. Az egyik akváriumom 270 literes, kifúrva és úgy folyik le a víz alulra 50-es pvc csövön. Lassan szűri a vizet, de alaposan. Vízforgatónak tettem bele pluszban 2db 2600 l/órás mágneses áramoltatót kétoldalra. Ez tengeri akvárium és jó ideje üzemel, lehabzó nélkül is, de ez most nem lényeg.

2014. okt. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Akkor probálgatom.
2014. okt. 11. 07:02
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb lenne legyártani pvc csőből egy 10 literes zárt rendszerű szűrőt. (Gyakorlatilag egy házilag készített külső szűrő, aminek a körforgásában nincs levegő.)


Minőségi szűrőanyagokkal feltöltve.

A gégecső vagy zsák max ülepítésre jó, 1 liter bőven elég belőle. Az megakasztja a nagyobb fizikai szennyeződéseket.

Mást nem csinálnak.

Ezekkel a szűrőanyagokkal fölösleges szűrőgyártással bajlódni, teljesen alkalmatlan a felületük a baktériumoknak.

A szivacs értékelhető, de nem túl tartós.

A agyaggolyót látni kéne, mennyire porózus, mennyire tudja átjárni a víz.

2014. okt. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megfontolandó amit mondasz.Akkoriban nem igazán volt pénzem minőségi anyagokra főleg nem olyan sokra ami kell a hordóban.1 éve üzemel.
2014. okt. 11. 21:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy dolog nem derül ki a kérdésedből, ez zárt vagy nyílt rendszer.


Példa egy gyári zárt rendszerű külső szűrőnél 6 wattos motor durván 250-300 liter/órával nyomja a vizet az akváriumban, a 10 wattosak már 350-400 l/H, 15 watt körül már 400-500 l/h


Viszont egy 6 wattos nyílt rendszerbe csak 60 cm emelési magasságra képes, zárt rendszernél nálam simán nyomja a teljes tömlő hosszt, magas az akvárium pereme 140 cm a padlótól és a padlón van a szűrő is.(terta ex 400)


Egy csalafintaság van a zárt és a nyílt rendszerű szűrő között, egy 10 watt zárt rendszerű akváriumba 400 liter/órával évi 88 Kw áramot fogyaszt ami 3520 ft, egy 20 wattos nyílt rendszerű szűrés az akváriumban 400 liter/órával 7040 ft évi villany.


Ajánlott a 800 liter/óra elérése ez évi 7000 ft különbséget is jelenthet akváriumonként. A 7000 ft magába nem sok, hosszú távon persze számít, az ember kiszórja akváriumonként 2-3 év alatt egy használt mondjuk egy tetra ex 700 vagy tetra ex 1200 árát, így viszont már sok.


A lényeg, ha nyílt akkor 4x szorzó és min 20 watt, ha zárt akkor 2x szorzó és min 10 watt, plusz belső szűrő.


"elég ha csak 2-3 forgatja át óránként az aki vizét" ezt gazdaságosan csak zárt rendszerű külsővel tudod elérni.

2014. okt. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!