Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 literes akvárium tetőbe...

Tami86 kérdése:

112 literes akvárium tetőbe raktam 3 db kompakt izzót (2 db 4000 kelvines 17 wattos+1 db 6500 kelvines 14 wattos! Elég lesz, hogy a növények megmaradjanak alatta?

Figyelt kérdés
Talaj:kvarchomok+apró szemű kavics!
2014. okt. 13. 18:10
 1/7 anonim válasza:
nekem 50l-ben megélnek 11 wattal szóval igen, de milyen fajta növényeid vannak?
2014. okt. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A 4ezer kelvinestől lehet hogy jobban algásodik majd. Én mindenhova 6500 K-st tennék.
2014. okt. 14. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kütyü ***** válasza:
A 4000k-s nem jó!De vigyázz mert úgy jársz mint én.Baromira melegíti a vizet a sok izzó.Nyáron szenvedtem a vízhőfok beállításával.
2014. okt. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fúrjatok lukakat a tetőre ha nagyon melegszik, hogy a hő el tudjon szállni felfelé.
2014. okt. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Volt gyári diversa tetőm 2x18w-os 6500Kelvines neonokkal,de olyan szinten volt barna alga,hogy csak na!Régebben is a saját készítésű tető volt rajta,csak akkor 3 db 4000Kelvines kompakttal és akkor inkább ecset algám volt pár tereptárgyon,az üvegen inkább csak a pont alga jelentkezett!
2014. okt. 14. 18:41
 6/7 anonim ***** válasza:

A 4000 kelvin nem jó, akkor lehet jó ha kimondottan akvarisztikai cég forgalmazza, 6000-6500 kelvinesek jók, villamossági boltban kapsz kompakt izzóban philipset vagy icont

[link]


[link]


A barna alga beindítás után természetes idővel eltűnik, okozhatja még a túl kevés vagy túl sok fény, nálad a nagyon kevés fény miatt lehetett.


Az ecset alga inkább a nitrogénvegyület többletre jön, a pont alga pedig foszfát hiánynál mutatkozik ha van nitrogén a vízben.


Példa jó szűrés mellett egy 0.5 watt/ liter azaz 55-60 watt körüli 6500 kelvines fénnyel, megfelelő növénytápozással megmaradnak a növények, ha van elég hal akkor egy kálium+micro elemes növénytáp, ha kevés hal van akkor egy macro elemes táp a profito mellé, legolcsóbb a neptun növénytápsó.


Persze kérdés a növények fényigénye, menyi kell nekik, a neten ki lehet keresni az igényeket.

2014. okt. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A második link nem jó


[link]

2014. okt. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!