Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A neonhalaim elkezdtek pusztul...

A neonhalaim elkezdtek pusztulni, miért?

Figyelt kérdés

72 literes akváriumom van. Volt benne 8 neonhal egy sziámi harcos és két törpe narancs rák.

Semmi baja nem volt senkinek, de ideiglenesen, egész pontosan holnapig (2014.10.20.) került be hat leopárd dánió. Egy ismerősöm bízta rám, aki eladta az akváriumát, és hétvégén meg nem találtunk helyet nekik.

Hétfőn próbálom majd állatkereskedésbe vinni őket, hátha befogadják őket.

A lényeg, hogy amint megérkeztek, továbbra sem volt senkinek semmi baja, csak a neonoknak. 4 már el is pusztult. A maradék négyből kettőnek meg szintén kifakult a színe. Jól sejtem, hogy ez a dániók rovására írható?



2014. okt. 19. 11:41
 1/9 anonim válasza:
Nálam is ugyanez volt hogy megvettem a neonhalakat és másnap már halott volt az összes. Én se tudtam és még mindig nem tudom.Valószínűleg soha nem fogod megtudni.
2014. okt. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Feltehetően a dániókkal került be valami kórokozó, ami a neonhalakra veszélyesebb, mint a dániókra. Itt a példa arra, hogy miért ajánlják karanténban tartani az új, idegen helyről származó halakat, mielőtt egy már benépesített akváriumba tennék őket.
2014. okt. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a válaszokat.

Mit tudok tenni a megmaradtak gyógyulásáért?

Meg gondolom most egy darabig ne tegyek bele új halat...

(a dániók ugye nem maradnak sokáig, és így hogy elpusztult a halaim jó része kellene majd)

2014. okt. 19. 17:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen a szűrésed?Lehet,hogy ennyi halat már nem bírt el és a halak ammóniamérgezést kaptak.
2014. okt. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

[link]

Ilyenem van.

2014. okt. 19. 19:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát az elég gyenge.Inkább szerezz be mellé/helyette másikat.
2014. okt. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem kimondottam a dániók okozták.


Az akváriumod biológiája igazodik a halakhoz, a terheléshez, szennyezéshez, ez időt vesz igénybe, minden a terheléshez igazodik, baktérium mennyiség, növények növekedési üteme stb


Bekerült a 6 dánió, saccra 50-60%-al feltolta az ammónia, majd nitrit, nitrát szintet, mindig a leggyengébb láncszem esik ki elsőnek, nálad a neonok.


Minden akváriumban, a halak érkezése előtt 30% vízcsere, ez vonatkozik a már működő akváriumokra is!

2014. okt. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Nem kimondottam a dániók okozták. "


Valószínű az okozta, hogy a dániók érkezése előtt vagy közvetlenül utána nem cseréltél részlegesen vizet, kimondottan a zebradánióknak nincs köze hozzá, így értettem amit írtam, lehetett volna több neonhal, vagy más halfaj, akkor is ez lett volna a végkifejlet.


Természetesen minél előbb kellene cserélni részlegesen 30%körül vizet.

2014. okt. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A szűrőm: happet orca 250

Tettem a vízbe tetra aquasafe-t, amikor felengedtem vízzel.

Úgy a víz 1/4-edét cseréltem.

Nagyon sajnálom szegény halakat.. megbíztam abban, amit a boltos mondott. Bettát mindenképpen szerettem volna, és kérdeztem tőle, hogy mit rakhatnék mellé.. hát igen :(

Amúgy van növényem is az akváriumban. Anubias nana

A neonokat elkülönítettem a biztonság kedvéért :S

Köszönöm szépen a válaszokat!

2016. febr. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!