Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Illegális-e az hogyha hosszútá...

Illegális-e az hogyha hosszútávon állatboltnak adok el halakat úgy, hogy nem vagyok tenyésztő. Még ara is kíváncsi vagyok, hogy a halak származását ellenőrzik-e az állatboltokban?

Figyelt kérdés

#Illegális-e?
2014. okt. 19. 12:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Adoznod kell utana. Ha nem nagyban csinalod, nemhiszem, hogy barki rajon, de ha rendszeresen es nagy tetelben, akkor adj inkabb szamlat.
2014. okt. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Pendulum92 ***** válasza:
Na igen, könnyű azt mondani, hogy adjon számlát. Ezt vállalkozásként tehetné meg. Ami ha nem mellékállás, akkor havi 60 ezret fixen ki kell pengetnie ha volt forgalma, ha nem. És minden bevételből is adózni kell pluszba.
2014. okt. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Pendulum92 ***** válasza:

Ha a bolt bevállalja, akkor ne foglalkozz vele. Ha ellenőrzés van, őket veszik elő, te nem tudsz semmiről.


Számlaadás hobbitenyésztőként sajnos nem működik, hacsak nem te akarsz arra áldozni, hogy eladhass boltnak nagyobb mennyiségben.

2014. okt. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Pendulum92 ***** válasza:
Magyarul keményen rá kéne fizetned a dologra. Egyszerűbb akvarista oldalakon "megunni" a haladiat évi 600 ezer forint bevételig :)
2014. okt. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, adózás szempontjából illegális..


.. a kérdés ezen kívül az, hogy a boltnak miért lenne érdeke így venni halat?

2014. okt. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a halakat nem tudják megszámolni, mert mozognak. Maximum amit a boltos mond, hogy 20 db, azt felírják. Közbe meg ott úszkálhat 200 hal, de lehet hogy egy része elbújik, nem látszik. Így bármit be lehet hazudni. Meg az is lehet, hogy a szállítmány 20%-a megdöglik, és ezt pont a te halaid kompenzálják. Biztos van egy hely ahonnan még szállít halakat. Ha kérdezik bemondja azt és kész.
2014. okt. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Platypus ***** válasza:
Halakról nem tudok nyilatkozni, de növényeket és egyéb állatokat is adtam már le kereskedésben, pénzért vagy levásárlási lehetőségért. Tisztában vannak vele, hogy ezt kis tételben nem lehet szabályosan csinálni, még ha akarja is az ember. Ellenben csak olyan állatokkal foglalkoznak, amiket nem vehetnek meg potom pénzért, kényelmesen a nagykerben. Tehát valamilyen szempontból különlegesnek kell lenniük. Ha beállítasz 30 keverék guppival, szóba se állnak veled. Ha 30 ritka fajta Bettával, már más a helyzet.
2014. okt. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azt hiszem ez lesz a hét egyik legérdekesebb kérdése köszönöm a válaszokat.
2014. okt. 20. 16:12
 9/11 anonim ***** válasza:

Én ma megkérdeztem egy boltot, van engedélyük tenyésztésre is, jórészt egy kisállat kereskedésnél ez kötelező, példa havi 10 lélekszámmal gyarapodnak a törpenyulak, vagy a hörcsögök.


Összetettebb adóbevallásuk van, élelmezés, állatorvosi költség, gyógyszer stb többmindeni leiratnak.


Kígyókat, hüllőket, bármit ami haraphat ellenőrzik, látta-e állatorvos, (oltás esetleg) vadon fogott halakat szintén.

Adóügyileg a kassza mérvadó, számládaasi kötelezettség elmulasztásáért bünti van. Az akváriumokban található halak létszámát soha nem nézte senki, sőt ha nincs bevételi papír akkor teljes áron a bevételhez kerül a hal.


Vagyis ha a te haladat beveszik és eladják 500ft-ért akkor 500ft az adóalap.


Ha nagykertől veszik 250 ft-ért számlával és eladják 250ft -ért akkor 250 ft az adóalap, leírják a 250ft-ot. Fentiből írható le a tartási költség.

2014. okt. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk egyszerű, volt nálunk olyan bolt ahol csak a tulaj által tenyésztett halak, növények voltak benn.

Egy növénynek sem lehet mondani a boltban, hogy ne hajts, a guppinak, hogy ne szülj b...meg mert jön az apeh :)


Innentől tök mindegy a halak eredete, a boltosra tartozik a többi, számla adás a lényeg.


Próba vásárlás az van mindig, mindenkinek adnak blokkot.

2014. okt. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!