Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Papagájsügér valóban megnőhet...

Zowie kérdése:

Papagájsügér valóban megnőhet 30 centisre? Egyedül lehet tartani más fajta hallal vagy kell neki pár?

Figyelt kérdés
2014. okt. 20. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem is igazából a 30 centi nagy hanem a súlyuk nagy, mint a márvány sügérnek, vagyis terhelik rendesen a vizet.


Nem a legjobb kép: [link]


A márvány sügér 1 kg fölött van, mögötte a papagáj sügér sem sokkal marad el, 70cm magas az akva.

400-500 gramm már rengeteg akvarisztikában, viszonyítva egy kifejlett kék gurámi 30-50 gramm.


Ebbe az akváriumba azok a halak vannak akik nem ismerték a kicsi maradok szabályt és nem tudtak mit kezdeni velük otthon.

2014. okt. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja a képen háttérben levő pár vagy két éve dekkol ebben az óriás akváriumban, mindig megnézem őket, egy 10-es skálán kellene pontozni akkor 10-et adnék a társas viselkedésre, örökké egymás mellett vannak tényleg mint "férj és feleség" semmi agresszió, nem is nagyon láttam ilyet más fajnál.
2014. okt. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
https://www.youtube.com/watch?v=nqYHnEKKmYk ebbe a 136 literes aksiba van 3 + más halak, szerintem ez kicsi nekik, bár nem értek hozzá. Én egy 420 literes aksiba szeretnék egyet meg másik kisebb halat de nem vagyok biztos, hogy jó lenne-e neki de nagyon tetszik a papagájsügér mindig is szerettem volna a másik ok, hogy nagyon szívós és a víz kémhatására sem olyan kényes.
2014. okt. 20. 20:50
 4/4 anonim ***** válasza:

A videó leírásában 14 centisnek vannak írva, ettől nagyobbra nőnek, nagyon vaskosak, nehéz, súlyos, halak.

Szörnyen kicsi nekik a 136 liter ez látszik is, nálam 200 literben a 13-14 centis gurámik törpék mellettük, a márnák is 14 centi körül vannak: [link]


420 literben fene tudja, én a vizuálisan a környezetbe illő hal híve vagyok, méretre passzoljon bele, tudjon úszkálni.

Egyedül ne tartsd semmiféleképp, a videón látszik, a két bal oldali 1 pár, nagyon jó viszonyban vannak, a jobb oldali egy kirekesztett him.

6-8 centis tömzsi kishalak vannak a kereskedésben, nagyon félősek de ki lehet szúrni melyik közülük 1 pár, vagy melyik kettő amelyik a többitől jobb viszonyt ápol.


Nem nagy a mozgás igényük, válasz szerintem 1 párt, érdemes hosszan figyelni őket, mondjuk az 5000-6000 ft-os ár nem olcsó, ennyiért már lehet figyelgetni őket.

2014. okt. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!