Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valóban kezelhetetlen nem jön...

Nagy568 kérdése:

Valóban kezelhetetlen nem jön ki más állatokkkal? Akita tulajdonosok válaszaira lennék kíváncsi. A pitbull, puli, rotweiller, boxer is megölhet egy másik fajta kutyát ha nincs meg nevelve.

Figyelt kérdés
Egyesek úgy írnak róla hogy az akita gyilkos, és életükben nem láttak akitát! Nem tudom miért kell ilyeneket terjeszteni mikor azt sem tudják hogy milyen aZ AKITA. A LEGSZEBB KUTYA A VILÁGON SZÁMOMRA MÉG AKKOR IS HA MAKACS EZ TETSZIK BENNE.
2013. máj. 22. 21:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Papàméknak volt egy malamut mellett akitàjuk,elég kicsi voltam akkor amikor vele jàtszottam,nagy mackó volt :) semmi agresszió nem volt sem felénk sem màs kutyàk irànt,nyilvàn a papàm megnevelte..4 éve hogy elkellett altatni meg is sirattam , szép 15 évet élt..:(


Amúgy mindenki olyan terjeszti a rém híreket a fajtàkról aki tényleg nem ismeri őket,vagy csak làtott hallott egy kivételes esetet és ettől màr megbélyegzik a fajtàkat...

2013. máj. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Ugyan ez a véleményem! Pont ma néztem a Hacsit.:) Nagyon gyönyörűnek és különlegesnek tartom az akitákat. Utánuk is olvasgattam már és azt írták, hogyha hozzá vannak szoktatva más hàziállatokhoz akkor semmi gond nincs velük.

Remélem egyszer az én társam is lesz egy ilyen kutya. Egyébként bàrki bármit is mond, sosem láttam még akitát élőbe, nincs tapasztalatom vele a sok idióta

2013. máj. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
mégsem tud megijeszteni.* Bocsi lemaradt.
2013. máj. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Valóban rengeteg olyan hozzászóló ír erről a fajtáról hogy fogalma sincs róla. életében nem látott akitát de rossz véleményt ír róla emiatt kezdem utálni ezt a fórumot. igaza van a tenyésztőnek hogy ne foglalkozzak az ilyenekkel.
2013. máj. 22. 22:08
 5/21 anonim ***** válasza:
nekem japán akitám van, és vegyesek a tapasztalataim. három hónaposan hónapos korában nekiment volna egy akkor nála háromszor nagyobb labrador keveréknek, úgyhogy megvan benne küzdőszellem :D, de neveléssel összeszoktatható a többi kutyával. A probléma ott kezdődik (legalábbis a mi esetünkben), hogy a többi gazda is hallotta/olvasta ezeket a pletykákat, vagy csak megijedt a nagytestű kutyámtól, és nem engedi hozzá az övét. És egy ilyen kis faluban, mint a miénk, nehéz normális gondolkodású, értelmes kutyásokkal találkozni. Ezért tartom nagyon hasznosnak a kutyaiskolákat, mert ott kontrollált környezetben lehetnek együtt a kutyák.
2013. máj. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
még az tetszik benne hogy nem ugat fölöslegesen, nagyon egy nyugodt kutya, igaz hogy makacs, de ő ilyen. állandóan az ajtó előtt vár hogy mikor megyek ki. és nagyon jó házörző, az idegeneket nem kedveli jó házörző.
2013. máj. 22. 22:12
 7/21 A kérdező kommentje:
szerintem ennél a fajtánál a kutyaiskola ovi kötelező a szocializáció miatt. és sokat kell vele foglalkozni, ő ilyen.
2013. máj. 22. 22:15
 8/21 anonim ***** válasza:
tényleg meg kell gondolni, hogy kinek a véleményére adsz ezen a fórumon. Engem is elbizonytalanítottak az elején, hogy első kutyának ne válasszam, mert megesz reggelire, és ebből a bizonytalanságból voltak is problémáink, de aztán rájöttem, hogy csak én tudhatom, hogy mihez vagyok elég erős. De van pár ember, akinek adok a szavára, mert felelősségteljes, kutyások.
2013. máj. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
nem ugat sokat, ez igaz :) a mienk anno kifejlesztett egy üdvözlő hangsort :D auvauvau, nagyon cuki volt :) még gyerek voltam, mikor kaptuk. sajnálom így utólag, dehát nem rajtam múlt, hogy mi nem szocializáltuk. kan volt és a kanokkal nagyon agresszív volt. mikor kiszökött a kapun és meglátott egyet, rögtön rontott rá. volt olyan is, hogy valahogy kimászott este és reggel vérző fülekkel találtuk a kertben. emberekkel szemben viszont soha nem mutatott semmiféle agressziót. pedig valószínűleg a falkasorrend sem volt rendben.
2013. máj. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4355541-a-jap..


Nem tudsz nyugton maradni, ugye? Ha a tenyésztők is leírják, hogy a fajta domináns természetű (akik nálad azért egy ici-picikével jobban ismerik őket), akkor miért nem tudod elfogadni a dolgot? Van egy darab, mindössze 10 hónapos akitád. Nekik egy kicsit több volt/van és egy kicsit régebben......

2013. máj. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!