Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » (Jobbik esetben hosszúszőrű)...

(Jobbik esetben hosszúszőrű) Tibeti Masztiff gazdik! Mit írnátok a fajtáról? Valóban veszélyes, mások simogatásait nem tűrő fajta, aki a gyermekekre nézve is veszedelmes?

Figyelt kérdés

Vagy (második kutyásként) kutyaiskolákat rendszeresen látogatva, a kutyust megfelelően szocializálva, odafigyelve nem veszélyesebb fajta, mint bármi más, a saját családtagokra nézve sem?


Mennyibe kerülhet mostanság egy-egy álomszép hosszúszőrű példány tenyésztőknél? (Nem kívánnék ideggyenge egyedet, sajnálom, kerülöm a szaporítókat).



2014. ápr. 12. 17:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Egyik fajta sem veszélyes a családtagokra, ha megfelelően van nevelve, és megfelelő helyről való, igaz ez a tibetire is.


Idegenek meg ne simogassák a kutyámat. Én így vagyok vele.

2014. ápr. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ennek örülök.


Amit pedig a végén írsz az azért (szerintem) elkerülhetetlen. :) Ráadásul nincs abban semmi, én is zsívesen simogatnám a szép kutyákat, pontosan ahogy más is teszi. ^_^

2014. ápr. 12. 17:05
 3/13 A kérdező kommentje:

Valamit kifelejtettem a felsorolásomból: ha póráz nélkül sétáltatnám pl. egy parkban,, kertben, más kutyákkal egy Tibeti Masztiff hogy jönne ki?


Ha a családtagokat nem is, az ott játszó kutyákat megtámadná?

2014. ápr. 12. 17:07
 4/13 anonim ***** válasza:
A póráz nélküli sétáltatás nem így működik, bár a legtöbb bunkó sétáltató ezt hiszi. Engedély nélkül senkihez sem mehet oda a kutyád, amíg nem vagy képes teljesen kontrollálni nem engeded el pórázról, pláne ott ahol más is van.
2014. ápr. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Én nem engedem, hogy simogassák a kutyámat, plusz aki olyan kutyát (fajtát) akar, mint te is, ezt be kellene látnia, hogy nem minden fajta "mindenki kutyája". Ezek szerint te csak egy tibeti kinézetű kutyát akarsz, golden jellemmel.

2014. ápr. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Magyarországon nem tenyésztenek hosszúszőrű tibetiket.

Egyik kutya sem születik veszélyesnek,ha normálisan foglalkoznak vele,nagyon jó családi kutyává válhat.Csak keményebben kell nevelni.

Egy jó kennelből 250.000ft-tól kezdődik az áruk.

2014. ápr. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én ismerek Mo.-i hosszú szőrű tibeti masztiff kennelt. És tudomásom szerint nem is csak 1 van. Viszont ezek kizárólag küllemkutyák. Ennek megfelelően szinte már semmi agresszivitás nincs bennük. Jól szocializálva gond nélkül tartható.
2014. ápr. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, szerinted ezen kennelekből kikerülő egyedek (nyilván a tenyésztő is majd "útba igazítana" melyik az ötös által frappánsan megfogalmazott "golden jellemmel" leginkább megáldott kutyus közülük) jobban fogják tűrni az esetleges (csak esetleges!) simogatásokat? Magyarul: nem "kapnak oda"? :)
2014. ápr. 12. 19:15
 9/13 anonim ***** válasza:
Ne haragudj kérdező, de a hozzászólásaidból úgy látom, hogy semmit se tudsz a kutyákról. Nemhogy a tibeti masztiffról, de egy átlagos keverékről se. Ez a "nem fog-e odakapni" kérdés pont olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy ha veszel egy piros sportkocsit, akkor nem fogsz-e elütni vele valakit? Ha már eldöntötted, hogy mindenképp egy óriástestű, kemény természetű kutyával akarod elkezdeni a kutyákkal való ismerkedést, akkor annyit azért tegyél meg a kutya, a saját és a környezeted érdekében, hogy első perctől kezdve járjatok kutyaoviba, utána iskolába! Azért, hogy a jelenlegi félelmeid ne válhassanak valósággá.
2014. ápr. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Van és volt már kutyám, de köszönöm a kioktatást, rendkívül hasznos volt. (Csak egy aprócska megjegyzés: látom, hogy nem rossz szándék vezérelt, de ennek ellenére ne egy hozzászólásból próbálj következtetéseket levonni, nagyon be lehet nézni így dolgokat.)


"Első perctől kezdve járjatok kutyaoviba, utána iskolába."

Ha én nem értek semmit szerinted az állatokhoz, akkor úgy látom kegyed meg egyáltalán nem tud olvasni.


Mintha én nem szóról-szóra pontosan ugyanezt írtam volna.


Utolsó előtti, nagyon érdekel az, amit kérdeztem tőled, tudsz válaszolni a kérdésemre? :)

2014. ápr. 13. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!