Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szokatlanul élénk halak?

Szokatlanul élénk halak?

Figyelt kérdés
Ma volt az első vízcsere az akváriumban, és most nagyon élénkek a halak. Mármint eddig is játékosak voltak/kergetőztek, de most nagyon. Ilyenkor jól érzik magukat? játszanak, vagy nem jó nekik valami?

2014. okt. 28. 13:02
 1/10 wolf4444 válasza:
Az egész vizüket kicserélted??? a halakra rá öntötted a vizet vagy utána tetted be őket?? attól is függ ám...mert ha rájuk öntötted a vizet akkor kicsit felelevenültek XD ha eg az összes vizet kicserélted kkor furcsa nekik... próbálják "bejárni" "felkutatni" az újvizet
2014. okt. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
60 littyóból 12-t cseréltem...és hát rájuk öntöttem...ezt akkor nem kéne?
2014. okt. 28. 13:27
 3/10 anonim ***** válasza:
Szoktál rendszeresen vizet cserélni? Minden héten legalább ennyit kellene. Vízcsere előtt legalább 5-6 órát hagyd pihentetni a vizet és nem lesz semmi bajuk tőle.
2014. okt. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
csak 1 hetes az aksi ez volt az első...de nem tudom hol pihentetni a vizet, mármint nincs akkora lavór amibe beleférne ennyi víz...6 órát? ömm, vízelőkészítőt tettem bele, nem tudom mennyit ér
2014. okt. 28. 13:45
 5/10 wolf4444 válasza:
Igen a párnapos vizet szeretik :) rakj egy kis fertőtlenítőt is ami hal barát ilyen gyors fürdőt akkor jobban megszokják
2014. okt. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 wolf4444 válasza:
ja meg még annyi h rakj be nekik utána rögtön kaját h legyen valami a vízen meg ne legyenek stresszesek meg az üziben úgyis megírtam :D
2014. okt. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem kell feltétlenül lavórba pihentetni a vizet sok müanyag üvegbe is jo, én úgy szoktam h 'pihentetem' a vizet és rakok bele egy kis előkészítőt is, am meglehet h felöntés után egy kicsit élénkebbek :)
2014. okt. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2014. okt. 28. 15:18
 9/10 anonim ***** válasza:

A pihentetés azért van, hogy kimenjen a vízből a klór. Ugyanezt el tudod érni, ha raksz bele valamiféle vízelőkészítőt. Annak az a lényege, hogy megköti a klórt. Nekem se helyem, se elég vödröm nincs, így Sera Aquatant használok, teljesen bevált. "Fertőtlenítő" viszont totál felesleges, ha Wolf pajti a metilénkékre és hasonlókra gondolt, akkor az kifejezetten káros is lehet, nagyon erős vegyszerek.


Én még arra tudok gondolni, hogy az akváriumodban felhalmozódhatott valami káros anyag, aminek egy részétől a vízcserével megszabadultak, és most örülnek. Még régi, beállt akváriumokban is előfordulhat új telepítésnél, hogy néhány napra megnő az ammóniaszint, amíg a szűrőbacik létszáma igazodni nem tud a megnőtt ammónia termeléshez.

Új akváriumnál mindig kérdés, hogy:

- bejárattad-e az akváriumodat?

- hogyan járattad be az akváriumodat? (nem mindenkihez jut el elsőre a helyes információ)

- mennyi, milyen halad van?

2014. okt. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy hetes az akváriumod így még nem alakult ki a biológiai védekezés, első időszakban ammónia képződik, ennek a szintjét csökkentetted a részleges vízcserével, ennek "örültek" a halak.


A teljes vízcsere tilos, elég a víztömeged, vízoszlop magasságod 30%-át lecserélni hetente, a baktérium alapú biológiai védekezést kiirtja a fertőtlenítő illetve a réz alapú gyógyszer.


A vizelőkészítő jó, feltétlen használd, köti az ammóniát is valamennyire, legalábbis csökkenti, neked mivel nem vártál 3 hetet a halak telepítéséig erre nagy szükséged van. A hőfokra kell figyelni, ne legyen sokkal hidegebb a cservíz mint ami az akváriumban van.


A friss akváriumoknál van egy ammónia csúcs, ez van most nálad, van egy nitrit csúcs, ez jön nemsokára, mindkettő gond.


Én cserélnék heti 2 alkalommal vizet, 20% körül.


Itt olvashatsz bővebben erről: [link]

2014. okt. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!