Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért rohadnak el a növények...

Cerámia kérdése:

Miért rohadnak el a növények az akváriumomban?

Figyelt kérdés
54 literes akum van de amint hozok növényeket 1 hét és kirohadnak elpusztulnak a lehet a gond növénytápszert is vettem??!!!

2014. okt. 28. 17:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy beültettél olyan növényeket, amiknek a gyökerét nem lett volna szabad?
2014. okt. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valami nyilván nem stimmel. Vagy a víz hőfoka nem megfelelő, vagy a talajként használt aljzat anyaga, vagy kevés a fény, vagy van valami mikroorganizmus, ami pusztítja. Elsősorban a gyökerek egészsége a fontos. Ha egy egyszerű talajszűrő működik, akkor általában a talajon átszűrt víz mindig biztosítja a megfelelő tápanyag ellátást.
2014. okt. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Több infó kellene az akváriumról akkor meg lehet mondani mi a probléma.


Példa egy akváriumba kellenek baktériumok, ők alakítják át a halaktól származó ammóniát nitráttá, a nitrát fontos a növényeknek, ezt egészítik ki a növénytápok káliummal micro elemekkel. A baktériumok elszaporodása egy friss akváriumnál 3-4 hét.


Sokan használnak aktív szenet, ez a növénytápok és a nitrát ellen dolgozik, sok szűrőhöz gyárilag adják.


Lehet a világítás is hiba, ez javítható fényterelőzéssel, a fedő tükör szerű fóliával való kibélelésével, erről itt: [link] olvashatsz, a képgalériában van fénykép a fedő fényterelőzéséről.


Tehát pontos paraméterek kellenek.


( a talajszűrő piszok drága, elavult, gyenge hatásfokú, és nem ültethető növény az akváriumba, SZART se ér a köbön!, plusz a kompresszortól nem tud aludni a család, [link]

2014. okt. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ok de voltam szakértőnél azt mondták ,hogy próbáljam meg a vízzel ,mert csapivízzel voltam de azt mondták ,hogy nem jó ezért most fogom megpróbálni esővizzel meg 2dl szódavízzel mert azt mondták .hogy ezzel jó lessz!!!!!
2014. okt. 30. 13:17
 5/12 A kérdező kommentje:
15w égőm van menne de jól be van világítva ,de nemrég kezeltem a lazacaimat parakillel ,mert darakórosak voltak!
2014. okt. 30. 13:44
 6/12 anonim ***** válasza:

A szakértő nagyon rossz tanácsokat adott.


A lágy víz valóban segít, heti szinten 2nk lágyulást tolerálnak a halak, hosszabb távon lehet tehát lágyítani, példa a heti részleges, 20-30% vízcseréd fele ion cserélt víz.

Az eső víz a retró akvaristáknál szokás, ma a környezet szennyezés miatt 50% esélye van MINDEN vízcserénél, hogy elpusztulnak a halak, az esővíz eleje kénes lehet azt jobb kihagyni, de utána is van rizikó.

A co2 adagolása savas kémhatású, 10 nk alatti mesterségesen lágyított vízben célszerű, tehát 7 ph alatt, stabil adagolás kell, ami a teljes világítási idő alatt tart.

2 dl szódavíznél 50%esélye van, hogy a lezuhanó ph megöli a halakat, ha túlélik 10-20 perc múlva távozik a co2, nem marad a vízben, tehát a hozzáadás után 10 percig számít.


A világításod gyenge ez az oka, hogy a növényeid senyvednek, az előbbi válaszomba linkelt fény javítás segít.


Ami tanácsokat kaptál a "szakértőtől" felejtsd el a saját érdekedben, 20 éve tökéletes volt az esővíz, ma inkább ioncserélt víz kell, a szódavíz gyilkos, erre van a nagynyomású co2, esetleg a házi élesztős co2 megoldás.

2014. okt. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Pendulum92 ***** válasza:

Nekem 72 literesem felett volt 15w-os fénycső, eléldegéltek alatta a növények, nem voltak szépek és gyorsan sem nőttek, de nem rothadtak el 1 hét alatt, így szerintem nem ez a fő ok.


Ahhoz hogy 1 hét alatt elpusztuljon egy növény teljesen, ahhoz valaminek nagyon rossznak kell lennie. pl. a növények számára is mérgező nitrátszint, vagy ammónia. Az általános növénytáp adagolásával ezt épp, hogy erősíted.


Lehet pl az is, hogy szikes a vized, pl. az egyik ritka válaszoló itt, apajatszik-nak volt szikes a vize, ezért nem jött össze neki a növényezés igazán.


A sok nátrium csinálhat szerintem ilyet. A lágyítás jó ötlet, de nem egyik pillanatról a másikra, és inkább a kevertágyas gyantát javaslom a szódavíz felesleges, inkább élesztős co2.


Viszont a co2 még felesleges, szerintem vannak sokkal alapabb dolgok, amiket meg kell oldanod.

2014. okt. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És nem tudjátok honnan szerezzek ioncserélt vizet?!
2014. okt. 31. 18:45
 9/12 Pendulum92 ***** válasza:
54 literesbe már nem gazdaságos a tescos előre elkészített, kevertágyas gyantás módszert ajánlom.
2014. okt. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
?
2014. okt. 31. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!