Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Foltos páncélosharcsát mekkora...

Foltos páncélosharcsát mekkora akváriumban érdemes tartani?

Figyelt kérdés

És úgy gyakorlatban mekkorára nő?


Bocsi a hülye kérdésért, csak elég vegyes információkat olvastam. A hal méretére 5-8 centit, akvárium méretre 70-80 litert, külföldi oldalakon 40 és 200 liter között mindent.


Előre is köszönöm válaszokat (:



#páncélosharcsa #coryodras paleatus
2014. okt. 30. 10:08
 1/8 Moon_Walker ***** válasza:

A halakat kicsi korukban érdemes megvenni, mert a növekedésük az akváriumhoz igazodik valamelyest.

Egy 2,5 cm-es cory-t 60cm-es aksiba simán bele lehet tenni.

Arra ügyelj, hogy csapathal. Szóval 4+ db legalább.

Ha harcsákat teszel be, akkor abban az aksiban nagyon nehezen tudnak szaporodni más halak, mert ezek sötétedés után végigdúrják az egész aksit és felzabálnak minden ehetőt.

2014. okt. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.


"a növekedésük az akváriumhoz igazodik valamelyest" Igen, elsatnyulnak, ami később nagy fájdalmakat, majd idő előtti halált okoz. Én viszont nem nyomorgatni szeretném őket.


"Egy 2,5 cm-es cory-t 60cm-es aksiba simán bele lehet tenni."

Ha jól tudom, 2,5-3 cm a törpe fajok (C. pygmaeus, C. habrosus, C. hastatus) kifejlett mérete. Ők is nagyon tetszenek, csak tőlük az tart vissza, hogy lágyítani kell a vizüket. Szerencsére róluk sokkal egyértelműbb információkat találtam :D


"Arra ügyelj, hogy csapathal. Szóval 4+ db legalább."

Ha 6 db van tervbe véve, ha a törpék mellett döntök, akkor minimum 10.


"Ha harcsákat teszel be, akkor abban az aksiban nagyon nehezen tudnak szaporodni más halak, mert ezek sötétedés után végigdúrják az egész aksit és felzabálnak minden ehetőt."

Köszönöm a figyelmeztetést. Szerencsére szaporítást nem nagyon terveztem.


Egyébként 112 literes akváriumom van (80 cm x 35 cm alapterülettel) és egyelőre nem tervezek új halat venni. Csak megtetszettek a páncélosharcsák, közülük is a foltoskák és szeretném tudni, hogy egyáltalán érdemes-e bennük gondolkodnom.

2014. okt. 30. 11:26
 3/8 Moon_Walker ***** válasza:

Én corydoras paleatus-ról írtam.

2,5cm meg nem a kifejlett hosszra értettem, hanem amikor megveszed őket.


miért satnyulnának el, ha rendesen gondozod őket???

ha tetszenek és tudod nekik biztosítani a körülményeket, akkor hajrá...

2014. okt. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A páncélos harcsák szeretnek bandázni, túrják az aljzatot, főleg nappal nem éjszaka, ha jók a vízparaméterek megnőnek ők is, átlag nem igazodnak az akvárium méretéhez.


Azt, hogy menyit tarthatsz az előtér szabja meg, főleg a front üveg előtti részen vannak szívesen, tehát azon mulik menyi növény lesz ültetve az előtérre.

Kétfajta van, az egyik aktívabb de viszonylag rövid életű példa a kétpajzsos, ő 5 évig él, aktív nagy akvárium kell neki, van a nyugodtabb, annak elég a kisebb akvárium és 10 évig él példa foltos páncélos harcsa.


Van az akváriumnak egy ajánlott terhelése ehhez is kell igazítani a halak lészámát, valamint a szűréshez, növényzethez, választott vízcseréhez.


Példa egy 70 literes akváriumba mehet 10-12 kisebb hal, ezt elbírja a víztömeg, ha csak a hátsó üveghez ültetsz akkor mehet 12 páncélos harcsa de más nem, ha felesbe ültetsz akkor csak 6 páncélos harcsa de marad az úszóérben még hely.


Tehát függ a fajától és az akvárium kialakításától.


Példa nekem csak 10 van, lehetne 20, de az aljzatot beültettem ezért csak 10.


https://www.youtube.com/watch?v=FC_foUkit3c

https://www.youtube.com/watch?v=ThAtot62zvM

2014. okt. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocs nem olvastam végig amit írtál,(kicsit kiakasztott talán az előttem válaszoló) tehát 112 literesed van.


Még egyszer, nem éjszakai állatok, azok átlag az L harcsák, példa anci.


112 literbe mehet több foltos, 6 javasolt de ez mint írtam az akvárium paraméterein, a szűrés erősségén, a jelenlegi hal állományon múlik.

Az akvárium egészét tekintve fontos a növényzet növekedési üteme mivel a plusz hal plusz teher a víznek, tehát minél több hal van, annál fontosabb a növényzet nitrogénvegyület, méreganyag felvétele, illetve a heti részleges vízcsere.


Pont a növényzet miatt éri némi vád a p. harcsákat, mivel a talajt elől szabadon kell nekik hagyni.


Étrend ügyileg fő eleség az artemia, mellé mehet néha száraz is, vagy alga tabletta bármi, a fő az artemia, krill vagy hasonló fagyasztott táblában kapható plasztronszerű kaja legyen, akivak, egészségesek tőle.


A foltos páncélos bírja a 18-20nk csapvizet is, én ilyenbe tartottam sokáig, a videó elején az egyik már 7 éves.


Egy kritérium van egyedül velük szemben az apró szemcsés 1-2 mm nem éles ajzat. ( rostált sóder, agyag talajok, kvarc homok, jó)

2014. okt. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Moon_Walker ***** válasza:
Mesélj mivel akasztottalak ki?
2014. nov. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves Moon_Walker!

Remélem tudsz angolul, mert akkor ajánlok neked egy olvasmányt: [link]


Kedves B.Joci! Köszönöm a válaszodat, reméltem, hogy te is reagálni fogsz :)


Megnyugtattál, ezek szerint teljesen Cory-kompatibilis akváriumom van: alapvetően kvarchomokos talaj némi gyöngykaviccsal és apró kaviccsal, növények oldalt és hátul vannak. A két lökött csigám meg rájött, hogy mekkora móka beásni magukat a homokba, szóval a turkálás ne lenne újdonság :D A kaja meg alap, a jelenlegi állomány is felváltva kap fagyasztottat (ha be tudok szerezni, élőt is), gyári tápot és igény szerint zöldségeket.


Mint mondtam, nem holnap rohanok értük a boltba: egyrészt, mert teljes létszámmal üzemel az akváriumom, másrészt a jelenlegi összeállítással bajos lenne az etetésük ("kissé" jó étvágyú banda, táp is alig kerül az aljzatra, nemhogy fagyasztott kaja :D). De ha lesz rá lehetőségem, akkor majd beköltöztetek egy csapatot.


Azt hiszem, azért voltam ilyen bizonytalan, mert eddig maximum 5 centis csapathalaim voltak. Hozzájuk képest egy hordányi 6-8 centis, duci Corydoras kissé soknak tűnik :D

2014. nov. 4. 11:24
 8/8 anonim ***** válasza:

Mint a fentebbi linknél is olvasható sok minden okozza a halaknál a visszamaradást, elsősorban a helytelen tartási körülmények, de felsorol a cikk egy csomó okot, akár a társítást, tűletétest.

A lényeg az, ha megfelelő körülményeket biztosítasz szép egészséges, kifejlett halad lesz, nem alkalmazkodnak a halak az akvárium méretéhez, a ROSSZ tartási körülmény okozza a visszamaradást.


A páncélos harcsák pedig korántsem éjszakai állatok.


Sőt, estefelé így jelenleg 9 felé még fotogének is, úgy belassulnak, hogy simán le lehet őket fotózni.


Soknál még a garnélák is szaporodtak mellettük.


[link]

[link]


Moon_Walker több dolgot állítottál, abból majdnem mind hibás, nem éjszaka esznek, nem éjszakai állatok, nem alkalmazkodnak a halak az akvárium méretéhez, a legtöbb hal gondtalanul szaporodik mellettük.

2014. nov. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!