Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen állatot ajánlotok egy...

Milyen állatot ajánlotok egy 25 literes akváriumba? Bármi érdekel hüllőktől a halakig!

Figyelt kérdés

Van egy 25 literes akváriumom, pézsmateknőst szerettem volna benne tartani, de még nem valósult meg. Minden érdekel, gőték, békák, garnélák, halak.. Olyat szeretnék ami nem igényel hősugárzót, nagy fényt, meg tényleg amihez nem kell nagy törődés de mégis jó társ lehet. Lényeg, hogy viszonylag könnyen beszerezhető, és nem is egy vagyon.

Köszi mindenkinek előre is :D


2014. nov. 10. 21:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
kisbárányt
2014. nov. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Pendulum92 ***** válasza:
Nagyon neccesen egy hím betta, de inkább garnélák, csigák.
2014. nov. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Pendulum92 ***** válasza:
pl. őt: [link]
2014. nov. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

tarisznyarák szerűségeket láttam 1x a Pólusban


nyugiban elvoltak kis helyen

2014. nov. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:

Te élnél ilyesmi helyen?

Inkább egy fiút vagy egy csajt szerezz!

Ne kinozd az állatkákat!

2014. nov. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

én is gondoltam bettára, vagy garnélákra valami apró hallal.. :)

valami hüllő szerintetek?

2014. nov. 10. 21:24
 7/17 anonim ***** válasza:

Mivel a magyar törvények szerint gerinces állat felnőtt példányát 30 liter űrtartalom alatt tilos tartani, jó szívvel itt senki nem fog neked ajánlani se halat, se békát, se gőtét, se hüllőt. Kivételesen nem hülyeség a törvény: egy ekkora akváriumban piszok érzékeny a biológiai egyensúly aztán még a jószágok mozgásigényéről nem is beszéltünk.


Annyit segítek, hogy a karmos békák (a törpe és a normál faj is) trópusiak, a gőtékről sem kifejezetten a "jó társ" kifejezés jut eszembe, mert ha nincs kaja a képben egészen lassúak és passzívak. A bőrük elég érzékeny, tehát ha még megfelelő helyed lenne is számukra akkor sem úsznád meg kevesebb törődéssel, mint a halakat.

2014. nov. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Madárpók kiválóan el van benne
2014. nov. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Platypus ***** válasza:

Egy madárpóknak jól zárható terrárium kell. Egy akvárium biztonságos átalakítása elég sok meló lenne.


Szerintem a vámpír tarisznyarák neccesen, de azért elvan egy ilyen helyen, és mivel félig szárazföldi ezért kevésbé problémás a vízminőség. A szűrés természetesen nem hanyagolható el itt sem.

2014. nov. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]


Szárazföldi élőlényeknek jól zárható akvárium kell, ha ezt meg tudod tenni, akkor tarthatsz benne madárpókot, imádkozó sáskát, zöld csótányt. A legtöbb élőlény igényel egy bizonyos hőmérsékletet, tehát kell fűtés, meg vízi élőlényeknek kell fűtés, egyeseknek meg párásítani kell.

2014. nov. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!