Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a baj a halaimmal?

Somall kérdése:

Mi a baj a halaimmal?

Figyelt kérdés
Egy guppim és egy bettám van. (Tudom hogy guppiból többet kell tartani, majd veszünk még hozzá)A bettám rég óta a szűrő mellett úszkál, vagy inkább csak egy helyben. Nem tudom miért, de most a guppi is csatlakozott hozzá. Ő csak a víz felszínén úszik, és ha meglátja hogy közeledek, kilő, mint a nyílpuska, és elkezd a vízfelszínen cikázni. Néha hirtelen leúszik, de csak az akvárium legaljára. És nagyon gyorsan ver a kopoltyúja. Mindig a sarkokban van. És olajos réteg van a víz tetején, már takarítás után 2. nap. Az akváriumom 54 literes, 600l/h-s a szűrő. A fűtőm elromlott, fogok venni pár nap múlva újat. Az akim lassan 1 éves. És harcsáim is vannak. Mi lehet a gond???????????????????

2014. nov. 14. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Talán fáznak, a bettának legalább 25°C kell, de a guppí is a meleget kedveli.
2014. nov. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Betta min. 27-28 úgyhogy biztos hogy fáznak! Minél hamarabb vegyél egy fűtőt! Mert hamar elpusztulhat ha nagyon hideg a vize!
2014. nov. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A stresszes viselkedésnek is ez az oka? És az olajos réteg?
2014. nov. 14. 22:40
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen biztos! Az olajos réteg a növények által termelt nedv ami valami fontos elem hiányát jelzi! Szerintem adagolj valamilyen tápot a növényeknek!
2014. nov. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az olajos rétegnek a fő okozója a kicsi szűrőfelület, a haltápok növényi olaj tartalma, túletetés, de lehet baktérium tevékenység is.

Persze a bomló növényekből is származhat.


Fodrozni kellene a vízfelszínt, hogy a hártya meg legyen törve, majd a szűrő össze szedje valahogy így: http://www.youtube.com/watch?v=BbaxTAW_q6g


A hosszabb ideig pihentetett csapvíz is okozhat olajos réteget, simán egy pohár víz felszínén is lesz kb 3 nap után.


Egyszerre ne takarítsd a szűrőt és cserélj vizet, a szűrőt ritkán takarítsd, ha egyszerre van takarítva akkor is lehet film a vízen.


A bettának mint előttem írták magasabb hőfok kell, az olajos réteg nem jó neki mivel labirint kopoltyús, a szűrő melletti, mögötti, áramlásmentes rész a törzshelye, oda is készíti a habfészkét ez magába nem probléma.

2014. nov. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
"már takarítás után 2. nap." ezt fejtsd ki, mit jelent nálad, hogy zajlik a takarítás, lehet itt a hiba.
2014. nov. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nálam a szűrőhöz járt egy "esőztetős" rész ami fodrozza a felszínt de így is olajos. Takarítás: másfél hetente. szűrőt minden második alkalommal takarítok.10l vizet szoktam cserélni. A stresszet is ez okozta???
2014. nov. 16. 20:40
 8/11 anonim ***** válasza:

Az alacsony hőfok nem tesz jót a bettának, a légkörből is tud magához venni oxigént, ezt a hártya akadályozza, zavarja.


Azt, hogy pontosan mi okozza csak akkor lehet megmondani ha leírod a gondozás menetét.


Példa a szűrő szivacsát akvárium vízben, egy tálban csak éppen kinyomkodni. A cserevíz víz pihentetett kell, hogy legyen. Túletetés is okozhat hártyát, és persze a bomló növények is.


A 600 l/h szűrő nem mond semmit, típus is kellene.

2014. nov. 18. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Claro 600 diversa szettbe volt. Tegnap vettem fűtőt, azóta 27 fokos a víz. Akváriumvízbe szoktuk kimosni de nem finoman, inkább amit lehet, kinyomunk belőle, mert nagyon gyorsan bekoszolódik. A halboltba vettünk sera siporax-ot, bár eleve aktív szenet akartunk. Nem igazán tudom hogy kell használni. A szűrő belsejét teljesen feltölteni vele, vagy csak a szivacs mellett egy kis részt? Az akváriumomban van: kerámia gyökér, anubias, echinodorus, argentin átokhínár, jávai moha, sagitaria, fehér kavics fekete szemcsékkel, 2 bazaltkő. A fénycső: 15 wattos.Az alga nálam nagyon el van szaporodva, 2 alganyalóm van. Algagátló szereket nem szeretnék használni. A halaim így, az esőztetővel is pipálnak. Nem értem... :-\
2014. nov. 18. 17:32
 10/11 A kérdező kommentje:
A siporax meddig használható? A dobozon nem volt használati utasítás...
2014. nov. 18. 17:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!