Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata Tetra tetratec in 1000 plus belső szűrővel?

Figyelt kérdés
200 literes akváriumhoz kellene. Csak külső szűrő rásegítésére, így nem számít hogy biológiai szűrésre nem alkalmas. A fő kérdés a hangja lenne, hogy mennyire hangos. köszi előre is!
2014. nov. 17. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs tapasztalatom ezzel a szűrővel.


Én úgy szoktam, példa a 200 literesembe is, hogy kaja után bedugom a powerheadot, estefelé kihúzom, szivacs nincs rajta, a külső szedi össze a felkavart szennyeződést.


Külső szűrő mellett minden belső hangosnak tűnik, ha nem hangos azonnal akkor idővel az lesz, a kerámia tengelyesek és a 6 watt alatti belsőknek kisebb a hangja.


Példa egy 10 wattos, 700 liter/órás belső 2-3 év után már traktor, neked meg 700-900 l/h kellene.


Ha mechanikai szűrést is akarsz akkor nem húzhatod ki a belsőt estére, a powerheadokat amiken csak védőrács van ki lehet húzni amennyiben nem teszel rá szivacsot.

2014. nov. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Inkább a biószűrés miatt nem szabad kihúzni estére. A
2014. nov. 18. 16:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem értettük egymást, sokan áramlásgenerátort használnak vagy powerheadot a szennyeződések lebegtetésére, a külső szűrő összeszedi a felkevert dzsuvát.


Kép: [link]


Estére én a fölső szűrőt kihúzom mert hangos, illetve van hangja és zavar.

A külső persze megy.

2014. nov. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Oké leesett mit akartál mondani, csináltam azt régebben, hogy a szivacsos belsőt kihúztam estére, az a gond, hogy a halakat reggel telibe veri az este a szivacsban maradt mulmból áramló ammónia, így inkább szivacs nélkül használom mindegyiket.


A külső szűrő esőztetője megoldja az esti gáz kiegyenlítést, alulról fodrozza a vízfelszínt, azok meg nálam teljesen némák.

2014. nov. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen! Nálam is a külső megy folyamatosan. A belső zavar este. A powerhead magába jó megoldás, ugye mert este kihúzhatom. Csak ha mer megy egy olyan kütyü akkor azzal az árammal mer szeggyen is össze valami koszt, ha már megy, ne csak keringessen. ezért akarok inkább egy erős belsőt. Nekem rég óta megy így hogy a belső este le van kapcsolva, nem volt eddig gond.
2014. nov. 18. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!