Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium ráfekvése a bútorra?...

Akvárium ráfekvése a bútorra? Alátámasztás? Mi segíthet? Valami ötlet, tipp esetleg?

Figyelt kérdés

Vettem egy új 250 literes akváriumot amit a neki készített (bútorlapból) állványra tettem. Az akváriumot feltöltöttem vízzel (két hete). Észrevettem, hogy az alátett hungarocelre nem fekszik fel teljesen, hanem középen a levegőben áll 0,5mm. Ha belenézek a vízbe akkor az akvárium hátsó alját torzítva látom mintha hajolna.

A szekrény E alakban támaszt alá, tömör hátlappal és két szélső, egy középső lappal. Aggódok, hogy széttörik idővel. Méregettem és nem látom az okát miért nem támaszt alá. Talán az akváriumba van a hiba? Egyelőre csak mangrove fát áztatok benne.


2014. nov. 24. 08:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az szerintem baj. Ez arra utal hogy meghajlik alatta az asztallap. Ereszd le róla a vizet. Szerintem reklamáld meg!


Ha nem tudod elfogadtatni a reklamációt akkor tudsz ráépíteni merevítést. Úgy már bírni fogja.

2014. nov. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha kell 5let a kimerevítéshez tölts fel fotót
2014. nov. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha tudok teszek fel. Az a furcsa, hogy úgy néz ki nem az asztallap hajlik hanem az üveg. Leengedem és megnézem úgy.
2014. nov. 24. 09:03
 4/14 anonim ***** válasza:

Felfelé nem hajlik meg az üveg :)


ahhoz eleve felfelé kell hajolnia az alap üveglapnak és hozzá kellett volna ívesre vágni az oldallapokat

2014. nov. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Pont ez a probléma, hogy ellentmond minden logikus magyarázatnak lehet, hogy a bútor miatt van a gond minden esetre ma ürítem és jön a vízmértékes vizsgálat :)
2014. nov. 24. 15:55
 6/14 anonim ***** válasza:

De ha leereszted a vizet akkor meg fog szűnni a görbület..


Ha csak nem tényleg az akváriumban van a hiba de az szinte kizárt

2014. nov. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A bútorban van a hiba leemelni még nem tudtam mert nem akartam egyedül nekiállni de miután leeresztettem nem szünt meg a kis rés. A bútor közepe valószínű, hogy 1-05mm-el alacsonyabb és ez okozza azt, hogy a szélére fekszik fel az akvárium. Arra gondoltam, hogy veszek 1db 2cm-es bútorlapot amit ráfogatok a mostani tetjére a két lap közé teszek 0,5 cm-es polifoamot, hogy mostani rést ami problémát okoz kitöltse. Persze az akvárium alá is rakok. Szerintetek ez jó megoldás?
2014. nov. 24. 23:20
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha ez nem bolti akvárium állvány és nem lehet megreklamálni akkor 7 centi széles bútorlapokat állíts élére és tedd fel hosszában 5 centinként. És erre fektess egy bútorlapot.

Csavarozd össze az alsó és a felső lappal is. Úgy már bírnia kell.Ne felejtsd el hogy 250 kilóról beszélünk.


Tehát ha 70 centi széles az akvárium akkor 11 db hosszirányú merevítőre van szükség. Természetesen meg lehet ezt úgy tervezni hogy jól hogy nézzen ki.

2014. nov. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Valahogy így (metszetek jelölése nélkül):


[link]


természetesen ne tetszőlegesen formára lehet tervezni hogy jól nézzen ki és az akváriumnak is kell körben kb. 1cm pluszt adni.

2014. nov. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9 folyt


A vízszintes bútorlapokat és az élére állított bútorlapokat 10 cm-enként (középen jó ha 5 centinként ) össze kell csavarozni 4mm vastag és 6cm hosszú facsavarokkal


és akkor erre lehet még ráfektetni a hungarocellt

2014. nov. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!