Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tengerisünt tudok tartani...

Tengerisünt tudok tartani édesvízben?

Figyelt kérdés
2014. dec. 1. 21:57
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
:D :D Igazad van.
2014. dec. 1. 22:37
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet!! Jó ötlet! Nem, amúgy felmerült bennem, hogy élőt hozok haza és egy akváriumot kialakítok az Adria ékeinek.
2014. dec. 1. 22:38
 13/18 anonim ***** válasza:
Először inkább jó mélyen ásd bele magad a tengeri akvarisztikába... A kérdésedből kiindulva egyáltalán nem értesz hozzá... Nem véletlenül tengerisün a neve... ;)
2014. dec. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Beismerem, hogy nem értek hozzá! :) Csak szimplán foglalkoztat és imádom ezt a világot, pont azért tettem fel itt a kérdésemet, mert nem értek hozzá!! Azt hittem, hogy számodra ez egyértelmű.. :D Amúgy próbálom tanulni a tengeri akvarisztikát, de a helyzet az, hogy könyveim sincsenek hozzá, az interneten meg nem találtam sok használható dolgot. De a válaszát mindenkinek még egyszer köszönöm.
2014. dec. 1. 22:56
 15/18 anonim ***** válasza:

Az akvarista.hu oldalt ajánlom, anno én is ott kezdtem el infót gyűjteni. Ott rengeteg témában találsz írásokat, akvaristáktól kérdezhetsz, fórum is van, ahol sok jó tanácsot fogsz kapni!

(előző voltam)

2014. dec. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szerintem előbb megtanulja magától a tengeri akvarisztikát mint az akvarista.hu oldalt használni, katasztrófa lett:(


[link]


[link]

2014. dec. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A 72-es troli Hermina úti végállomásánál van egy pincelejárat, "Csigaház" nevű bolt. Ott árulnak kiszárított tengeri sünt. Nem javaslom, hogy betedd az akváriumba, mert le van kezelve valami anyaggal, ami kioldódik, aztán porladni kezd, törékennyé válik nagyon és a halaidat is mérgezi, dettó ugyanez a tengeri csillag.


Az élő sün csak tengeri akváriumban tarthatsz, azaz díszhal boltban vásárolt tengeri sót keversz össze Ozmo (lágy) vízzel. Ha bemész egy tengeri akvarisztika boltba, ott valószínűleg elmondják. Csak ne a Westendbe, hanem olyan boltba, ahol értenek is hozzá. A sün főleg algákat eszik, ezért olyan akváriumba szabad csak betenni ami algás, és már kb fél éve üzemel, jól be van állva. Kis remete rákokat előbb tarthatnál nano tengeri akváriumban.

2014. dec. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Platypus ***** válasza:

Gyerekként raktam tengerisün vázakat guppis akváriumba. Elég törékenyek, de kemény vízben nem romlik az anyaguk(semmiféle lakkot nem kentem rájuk), legfeljebb algásodnak. Az más kérdés hogy édesvízben nem éppen természetes a látvány.

Saját gyűjtés volt Görögországból, nem volt kihívás épeket találni a tengerben. Van egy fekete nagyon szúrós sünfajta, aminek zöld a váza, az szerintem sehol nem védett mert szennyezett területeken szokott túlszaporodni. A bíborszínű fehér végű tüskékkel és rózsaszín vázzal úgy tudom védett itt-ott.


Ha mégis élőt szeretnél, itt egy kis összefoglaló a tengeri akváriumokról:

[link]

2014. dec. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!