Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meddig hagyjam állni a vizet,3...

Meddig hagyjam állni a vizet,30%-os vízcsere elött?

Figyelt kérdés
Hetente szoktam 20-30%-os vízcserét végrehajtani.54 literes az akvárium.Meddig hagyjam a vizet állni,hogy kimenjen belőle a klór?Esetleg azzal megrövidíthetem,ha teszek bele klórmentesítőt?
2014. dec. 5. 15:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Valószínűbb a sima hólyag csiga. Én egész biztosan úgy irtanám őket, ahogy csak tudnám.
2014. dec. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ősszel, télen, a csapvíz is hidegebb, így a hőfok a legfontosabb tényező a cserénél a klór eltávozása mellett, erre kell fokozottan odafigyelni.

24 óra alatt átveszi a szoba hőjét a víz, lassabb feltöltésnél már alkalmas cserére, ha sokkal melegebb az akvárium vize bele kell a cserevízbe dobni a fűtőt.


A klór a csapvíz izén múlik, ha nincs klór íze akkor biztosan elég a 24 óra, ha klór íze van akkor addig kell pihentetni amíg teljesen semleges íze van+ 6-12 óra.


A vizelőkészítő cserevíz tárolási problémáknál jól jön, némelyik több pluszt, extrát ad mint a sima antiklór, a neptun sem antiklór már, az is köti a nehézfémeket, van benne edta.(én is csodálkoztam rajta, nemrég vettem)

2014. dec. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!