Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem viszik túlzásba ezt a...

Nem viszik túlzásba ezt a műnövényes témát?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt hallom, itt is azt olvasom, hogy műnövény, fúj, gagyi, szidják aki műnövényt vesz, cserélje le, stb.

Meg hogy te se szeretnél műerdőben élni, depressziós lesz, stb. (ja de mondjuk üvegfalak közt se szeretnék élni, ez miért nem probléma a nagy akvarisztáknak?)

De hát a hal azt se tudja, hogy mi az a műanyag, embeeer! Lehet azt hiszi rá, az is egy növény, csak neki nem ehető. Akkora agya van mint egy csótánynak, majd biztos depis lesz meg öngyilkos emiatt, hogy egy másfajta "növény" van az aksiban, és nem gondolkodik el a biológiai egyensúlyról sem.

Ha egyszerűen engem nem köt le a növényvilág, csak a halak, akkor minek foglalkozzam velük? Igen, nekem műnövényeim vannak (bár nem sokan mondják meg róla, hogy azok), és mégis teljesen jól elvannak a halaim már több éve, egyik sem ugrott még ki a partra hogy megölje magát ezért.


2014. dec. 6. 18:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
például azért mert a kemény műanyagon a hal fennakadhat megsértheti magát. De én nem ítéllek el azt csinálsz amit akarsz. de én azért tartok élőt mert nekem az akvárium akkor szép ha természetes nem giccses.
2014. dec. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az enyém se giccses, egyszerű zöld van benne, nem rózsaszínen virágzó. Alig észrevehetően mű. Giccses a búvártól, hajóroncstól meg a piros-kék-sárga aljzattól meg gyöngykavicsoktól lesz.
2014. dec. 6. 18:36
 3/16 A kérdező kommentje:
Fennakadhat és megsérti magát? Igen, mert a természetben semmi éles meg kemény "tárgy" a vízben. Ennyi erővel nekimegy a szűrőnek és betörik a feje. :)
2014. dec. 6. 18:37
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha jó minőségű a műnövény, akkor nincs vele semmi baj, csak erősebb szűrés kell mellé. Viszont ha bealgásodik az elég ronda tud lenni.
2014. dec. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Platypus ***** válasza:
Egy átlagos belső szűrővel üzemeltetett kis akváriumban a növények legalább annyit tesznek a tiszta vízért mint a szűrő. Az élő növény nem csak dekoráció, hanem fontos része az akváriumnak. Egyébként ha helyesen választasz élő növényt, kevesebb a gond vele mint a műanyaggal. A műanyag szükségszerűen algásodik idővel, mivel egyszerű tereptárgy. Továbbá én még soha nem láttam sűrű növényes sarkot műanyagból, pedig a legtöbb hal igényli. Épp csak jó drága lenne műnövényből. Az élő viszont képes szaporodni.
2014. dec. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem túlzás ez, mert a természetet kéne leutánozni.

Mindkét fél számára kölcsönösen előnyös: a halak salakanyagát a növény felveszi, így tud terjedni, cserébe oxigéndússá teszi a vizet és táplálékul szolgál a halaknak.


A halakat nem vered át műanyaggal, van szaglásuk és jobban szeretnek egy élő növényes szanatóriumban élni, mint egy kellemetlen börtönben, ahol fény sincs. Fény azért nem lehet, mert különben a műnövény algásodni fog.

2014. dec. 7. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A műnövények ára 700-1500 ft körül mozog, egy 100 literes akváriumba kellene legalább 10 tő az induláshoz, hogy ne legyen kopasz az akvárium.

Lényegesen egészségtelenebb a víz, a halak rövidebb életet élnek, átlag 500 ft egy hal, nem 5 évet fog élni egy jó körülmények között tartott, 5 éves életkorra saccolt hal hanem csak 2-3 évet, 15 hal legyen 7500ft ez évi 1500ft költség, 3 évre vetítve 2500ft

Műnövényes akvárium erősen algásodik így a karbantartás körülményesebb, a mű növények algátlanítása roncsolja, mattija, a növényt, így nem árt cserélni 3 évente.


Élő növény: kevesebb karbantartás, csak 1 alkalommal kell megvenni, kevés kell belőle mivel szaporodik, csökkenti az algák menyiségét, hosszabb életet élnek a halak.


Az élő növény tartása példa egy 100 literes akváriumnál, 2500ml profito 2000ft körül van, 25 hétre elég egy 100 literes akváriumba, durván évi 4000ft így.


Összegzés, egy élő növényes 100 literes akvárium , évi 5000 ft halakkal és folyamatosan szép lehet.


Egy műnövényes akvárium folyamatosan algás és évi 7500ft tehát drágább.


Az saccolás nem lehet pontos! Nagyon alul írtam a dolgokat, ritka az a hal ami műnövényesben megél 3 évet, és ritka az a mű növény ami 3 év használatot kibír.

2014. dec. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Jav: 2500ml profito 2000ft körül van


*250ml profito 2000ft

2014. dec. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ha olyan fontos a növény az anyagcsere miatt, akkor szegény sügéreknek miért nem kellenek csak kavicsok az akváriumba? A növények szerepét simán helyettesíti egy jó szűrő.
2014. dec. 7. 09:25
 10/16 anonim ***** válasza:

Egy igazi sügeres akváriumba nagy hátteret tesznek amin meg tud telepedni rendesen az alga, nélkülözhetetlen a biológia és a halak szempontjából is mivel eszik az algát.

Egy sügeres akvárium kifejezetten mű hatású algák nélkül, akkor szép ha beértek, algásak lesznek a kövek és a hátfal, "patinás" lesz.

2014. dec. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!