Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 50 l es aksiba halak (1 betta...

50 l es aksiba halak (1 betta hím)?

Figyelt kérdés
Van 1 50 l akváriumom és szeretnék belle halakat 1 hím betta és pár db színes halat mellé meg 1 általános algaevô. MIT tegyek szerintetek a bettához én 10 db vörös neont vagy hasonló színes halat.

2014. dec. 12. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:

A betta az egy harcoshal, vagyis "vérmérséklete" miatt nem ajánlott más hallal összerakni, mert elpusztíthatja. Egy másik kérdésnél pont erről beszélgetünk, ott valaki páncélos harcsákat ajánl melléjük.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__6..

2014. dec. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

Persze, tiszta tömeggyilkos. https://www.youtube.com/watch?v=VTNzn1kZzwo Nem?


A betta hímeket leginkább azért nehéz társítani, mert azokat a szép, hosszú úszókat még a normálisabbja is rommá csípi.

Ritka az olyan betta hím, ami nem tűr meg maga mellett másik halat (bár tény, hogy ne 5 literes "duncos üvegben" kell próbálkozni a társításával). A vörös neon nem lenne rossz választás, de 80 cm kiúszótér kellene nekik. Én parázslazaccal vagy hengeli razbórával próbálkoznék, ha törpe páncélosokat nem szeretnél. Ők színesek, nem nőnek túl nagyra, viszont vannak akkorák, hogy a betta se tévessze őket össze a vacsorájával.


"általános algaevő" Esélytelen. Egyrészt ezeknek spec. igényeik vannak, pl. saját kaja, az akváriumban található algától simán éhen vesznek. Másrészt az Ancistrus túl nagy, az Otocinclus túl szociális (rajhal, ráadásul szeret nagyokat úszni). Harmadrészt vicces az etetésük, pl. eddig az összes labirintkopoltyúsom imádta a cukkinit, némelyik a spenótot és a borsót is (betta nem tudja ezeket megemészteni, felsértheti a beleit velük) és bármelyik nagyon szívesen betegre zabálta volna magát az algaevőknek való száraz kajából. Szóval ha mindenképpen szeretnél valami jószágot, ami az algát ürülékké alakítja, tudom ajánlani az zebra-, hagyma- és süncsigákat.

2014. dec. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A vörös neon felejtsd el, nem oda való.

Valami apróbb, vagy passzívabb hal kéne. Pl valamilyen törpe razbóra. Ha tudsz lágy vizet csinálni, akármilyen törpe razbóra.

Ha nem, akkor pl ebből vagy 15 db: [link]

vagy az említett parázs lazac.


Az anci is határeset, én biztos nem raknám 50 literbe.

Inkább ezt:

[link]

2014. dec. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!