Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez így jó vagy változtatni kéne?

Ez így jó vagy változtatni kéne?

Figyelt kérdés
Nagyon kezdő vagyok haltartásban. Van egy 45 literes akváriumom, Aqua Nova NBF-300-as szűrővel. Eddig 6 guppi, 3 black molly, 1 törpe szívóharcsa van benne. Ez így jó vagy már ez se jó párosítás? A bunkó válaszoktól kíméljetek, a normális hangvételű és segítőkész válaszokat előre is köszönöm. Mint irtam, kezdő vagyok, úgyhogy szívesen fogadom a tapasztaltabbak tanácsát.

2014. dec. 16. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Kicsit sok a hal.
2014. dec. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A mollynak kicsi ez a hely, nekik 90 liter kellene. A guppi tökéletes választás, főként kezdőknek, bár én a kezdetektől kitartok mellettük:)

Guppiknál vegyesen vannak vagy csak hímek? (Ha vegyesen, készülj a szaporulatra!:) - ha lesz, esetleg úgy tudod kezelni a szaporulatot, hogy "sorsukra hagyod" a kicsiket az akváriumban: amelyik el tud bújni, felnő, amelyik nem, azt megeszi a kedves mama:S, de ha nem akarsz 2. akváriumot a szaporulatnak / különválasztani nemek szerint a guppikat, akkor maradj a hímeknél

A törpe szívóharcsa társas fáj, jó lenne még vagy 3 belőle (lehetne több is, az akváriumméreted figyelembe véve mondok ennyit...)

Az igényeik nem teljesen azonosak, de van egy tartomány, amiben mindkettő jól érzi magát:) 22-25 fok, semleges ph, lágy-közepes vízkeménység.

2014. dec. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, u.i.: persze úgy gondoltam a plusz szívóharcsákat, hogy megszabadulsz a mollyktól meg az esetleges nőstény guppiktól...
2014. dec. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igazából 4 hím guppi van és 2 nőstény. Meg elfelejtettem írni, hogy van 2 törpe karmosbéka, nem tudom ez befolyásol-e valamit. Gondoltam, ha guppi szaporulat lenne, azt a békák kordában tartanák. Tehát akkor, ha a mollyk kimennének, még mehetne bele törpe szívóharcsa?
2014. dec. 16. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!