Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Elkezdtem atlétikázni, de...

Elkezdtem atlétikázni, de emellé meg kéne változtatni az étkezési szokásaimat is. Ötletek?

Figyelt kérdés

Most vagyok 18 éves, és az elmúlt időben kezdtem el atlétikázni egyesületben. Edzőm mondta, hogy ez komoly elhatározást igényel, és emellé az étkezési szokásaimat is meg kéne változtatni. Viszont nem tudom, hol kezdjem el. Egyelőre abonettet eszem, de imádom az édességet és arról nem tudom, hogyan mondhatnék le. Gyümölcs az nem árt, ha azt eszem helyette? Vagy mit ehetnék helyete? Víz nem működik, próbáltam már. Azt eszem, amit anya főz, illetve menzás vagyok, ahol szerencsére egyre egészségesebben főznek, és gyakran kapunk gyümölcsöt is. :) Csak vizet meg zöld teát iszom, mert más nagyon nem megy le a torkomon. Már nem nagyon szeretem a cukros üdítőket, ha úgy van, megiszom, de általában mindig a vízért nyúlok. Emellett fogasztok felvágottat, joghurtot, sajtot, tojást, mindent. Zöldséget is nagyon szeretem :) Úgy kéne ezek alapján étrended változtatni, hogy ne legyen túl alacsony az energiaszintem. :D

Heti négy edzésem lesz, és sokat fuunk, futóiskolázunk, illetve erősítünk.


Tudom, csöppet hosszú lett, de előre is köszönöm a segítséget! :D



2014. dec. 14. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Üdv!

És üdvözlöm az edződet is. Szólt, hogy változtass az étrendeden, de nem mondott konkrétumot?


Az igazi trollok köztünk élnek..



Én edzés mellé gluténmentesen eszem, szénhidrátszegényen, nem eszem tejterméket legfeljebb néha vajat (ebben lényegében véve nincsenek tejfehérjék és tejcukor).


Ch helyett zsírt eszem, kenyér, abonett meg egyéb búzatermékek nálam nem játszanak.


Friss zöldségek, hús, néha gyümölcs ezek nagyon bejöttek rendszeres edzés mellett.

2014. dec. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Halihó! Köszönöm a válaszod :) Nem, konkrétumot nem mondott, de talán abban bízott, hogy az alapvető dolgokat én is tudom. Nekem kell a szénhidrát, anélkül nekem nagyon nehéz, de hát ugye minden embernek másfajat értkezés kell. A zsírt nagy mennyiségben utálom. A több zöldséget és húst viszont megfogadom :D
2014. dec. 17. 21:35
 3/7 anonim válasza:

Az elsőhöz... az abonett az nem búza alapú. Azt nyugodtan eheted.


A kérdésedre válaszolva viszont még csak annyit:

a cukrot hagyd el teljesen. Ezt nem csak azért mert elkezdtél sportolni, hanem egyébként is :DD

Ha teheted inkább egyél naponta ötször. Többször keveset(három óránként).


Egyébként nem gond ha teljes mértékben nem tudsz lemondani az édességekről, szerencsére vannak bio finomságok is, így bűntudat nélkül eheted őket. Az én kedvenceim bio boltokban megtalálhatók, de nagyobb a választék a dm boltokban is. Tényleg csak ajánlani tudom, és nagyon finomak! :))

2015. jan. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ és boldog új évet! A cukor elhagyásával annyi baj van, hogy kissé stresszevő vagyok. Magyarul ha érzelmi ingadozásom van, akkor megyek rögtön a cukros förtelmekhez. Edzőmet később megkérdeztem, azt mondta, egyek főzeléket, de én maradnék a víz ivásnál. Az is segíthet?
2015. jan. 1. 23:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindenki iszik vizet, ez azon segít, hogy ne haljunk szomjan.

Fontos ez, de önmagában kevés.


Főzeléket liszt nélkül kell csinálni, ez a titka.

2015. jan. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Második vagyok! :))


Tudom milyen ez, én is pont ugyan ilyen vagyok. Stressz és unalom alapon zabálok megállás nélkül :DD

De tényleg megéri egészségesen élni. Betegségek és bűntudat nélkül :)


A főzelékeknek nézz utána az interneten, biztos van ami neked is kedvezni fog, annyi féle recept és variáció létezik már, kóstolgass belőlük.

Ha tényleg nem megy akkor a levesek is nagy választékot nyújtanak. Az én kedvenceim a tejszínes levesek pl. brokkoli krémleves. Isteni finom, de ennek is nézz utána nyugodtan. :D


És neked is boldog új évet! :)

2015. jan. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A vízovást arra értettem, hogy előfordul, megkívánok valamit. Általában ez édes vacak, és ilyenkor ezt a hirtelen étvágyat kéne elnyomni. Víz az alapvető, igyekszem is inni.


Akkor uccsó, te tudod mire gondolok :'D Néha nagyon nehéz, és ezért sokat kell küzdeni.


Köszi, biztos lesz pár dolog :) A tejszínes leveseket én is imádom, de a zöldség-, hús-, bármilyen leves lemegy a torkomon. Mindenevő vagyok :D csak az egészséges zabából kéne hogy menjen több. Köszi a tanácsot!


Mindenkinek metna zöld kacsó :)

2015. jan. 14. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!