Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1 db betta, vagy 4-5 guppi?...

1 db betta, vagy 4-5 guppi? Nem tudok dönteni, kezdő vagyok, melyik a strapabíróbb, ha elcsesznék valamit?

Figyelt kérdés
2014. dec. 18. 09:52
 1/7 A kérdező kommentje:
40 l-es aksi
2014. dec. 18. 09:59
 2/7 anonim ***** válasza:
Hat a guppik abszolut kezdoknek valo halak, strapabiroak es szaporak. En veluk kezdenek.
2014. dec. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amelyik neked tetszik. Ha betartod az alap dolgokat, akkor nem fogsz elcseszni semmit. Első nem mondanám erénynek, h a guppi szapora , mivel 40 literbe könnyen túlszaporodnak, ezért csak hímeket ajánlatos tartani ekkora medencébe.
2014. dec. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

40 literbe akár 8 hím guppi is mehet.

Szerintem jobban mutatna, mint egyetlen betta.

A guppi kezdőknek (is) tökéletes: strapabíró, szép, változatos, ha kedved lesz hozzá, könnyen nevelhetők az ivadékok (de csak akkor ajánlanék nőstényt is, ha még legalább egy 30 literesed lenne, hogy hossz távon különválaszthasd őket nemek szerint, különben gyorsan elöntene a szaporulat).

2014. dec. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szépen utánaolvasol mindennek, különös figyelmet fordítasz a biológiai egyensúly kialakítására az akváriumban, ha gondod van/nem tudsz valamit, kérdezel és akkor egészen biztos nem fogod elcseszni :)


A betta vagy 4-5 db hím guppi jó választás 40 literbe. Guppikból én is csak hímeket ajánlok, rettentően szaporák, ha nőstényed is lenne, hamarosan a csilláron is guppik lógnának, a kis guppikra meg nincs kereslet. Ahelyett, hogy azon görcsölsz, hogy melyik a strapabíróbb (shit happens, mindkét fajból lehet kifogni gyenge immunrendszerűt), inkább azon agyalj, hogy melyikkel szeretnél a következő 3-4 évre összebútorozni? Biztos van valami a kinézetükben vagy viselkedésükben, ami alapján tudsz dönteni. Én pl. valamiért nem szeretem a guppikat így nálam 1 db betta úszkál 40 literben.

2014. dec. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az amandalazac jobb, mert nincs nagy uszonya, és az nem szokott gyárilag úszórothadásos lenni, mint a guppik. A betta, vagy a guppi néha már a boltban is beteg.
2014. dec. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem régóta vannak guppijaim, és nem volt soha úszórothadásos probléma. Persze meg kell nézni a helyet, ahol vesz az ember, az, hogy ahol beteg / már ránézésre is túltenyésztett / beltenyésztett hal van, onnan nem hoz haza semmit, az alap. + Karanténozás, bár új akváriumnál ez nem releváns. (Nem mintha sok halat vettem volna, szerencsére élnek:), de néha veszek "vérfrissítés" vagy a színek miatt.
2014. dec. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!