Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért "habzik" a vizem?

Miért "habzik" a vizem?

Figyelt kérdés

Csak a vízfelszínen az üveg mellett közvetlenül és a felszínig érő növényem kicsit kiálló levelei mellett.

Ma 13 órát ment a fény, ez lehet az oka? És a reggeli etetés után elfelejtettem visszaállítani a külső szűrő erősségét, csak épphogy fodrozta a felszínt egész nap.


2014. dec. 23. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Van bettád,nem az épített habfészket?
2014. dec. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs bettám, amúgy ennyire nem vagyok hülye :)
2014. dec. 23. 21:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyen szürkés fehéres hártya nincs a víz felszínén?
2014. dec. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem, nincs. A szűrőm egyébként tetratec ex 1200 plus. Mindig maximumon megy, csak etetéskor tekerem le, hogy a halaknak legyen idejük megenni :)

Ma ésben voltam melóból, elfelejtettem visszatekerni erősebbre, az elhúzódó karácsonyi vásárlás miatt pedig nagyon sokáig égve maradt a világítás. Csak erre tudok gondolni

2014. dec. 23. 21:40
 5/8 A kérdező kommentje:
Az akvárium 112 liter, csak 8 páncélosharcsám van, szóval a szűrés bombabiztos.
2014. dec. 23. 21:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt valószínűleg a gyenge vízáramlás volt a probléma.Nálam is előfordul néha, ha romlik a belső szűrőm teljesítménye, hiába megy mellette a külső is.

13 óra világítás véleményem szerint egy kicsit sok.

2014. dec. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, leírtam, hogy mi történt. Szóval akkor ez volt a baj, nem?
2014. dec. 24. 11:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Valószínű a több világítás és a gyenge keringés együttes eredménye a hab.


A tovább maradt világítás jobban felfűtötte a vizet, a melegebb vízben kevesebb az oxigén, gyengébb a baktérium tevékenység, a levett szűrőteljesítmény nem pótolt elég oxigént, a szűrő nem szívja be a vízben keletkező szerves anyagokat.


Végül is a kettő együtt okozhatott fehérje többletet, a baktériumok száma igazodik a terheléshez, egyes fajok 30 percenkét duplázódnak, vagy éppen a számuk felére csökken, a reggel részlegesen zárva maradt szűrő pedig nem tudta begyűjteni a vízben úszó mulmot, fehérjét.

Fehérjét mert példa van a hal nyálka is, a glükloprotein.

2014. dec. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!