Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem buborékol a szűrőber...

Miért nem buborékol a szűrőberendezés? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Az a kérdésem hogy berendeztük az akváriumot de miért nem nyomja a buborékot a kis cső a szűrőből? JUWEL Bioflow Super szűrőrendszere van, maga az akvárium Juwel rekord 600. A párom összerakta előírás szerűen de csak áramoltatja a vizet, nagyon nagyon ritkán egy pár buborékot nyom ki. Azért nem értem mert bár ez más 60 literes nekem még régen volt 15 literes és ahhoz fel kellett ragasztani az akvárium oldalára a külön szűrőt és ha túl lent vagy túl fent volt akkor nem boborékolt, tehát be kellett állítani. Na már most ez egy beépített, állandó hellyel rendelkező szűrőberendezés amihez meg van adva a megfelelő vízszint és mégsem buborékol. A nyílások az oldalán nincsenek takarva, ha az lényeg akkor elmondanám hogy a vastag cső végén semmi másik cső nincsen.ami most jut eszembe hogy az enyémen régen volt valami kis kütyü. Tehát ez lenne az első kérdésem mert azért még sok minden más is érdekelne ha véletlenül valakinek nem lenne túl megterhelő erre válaszolgatni :-) előre is köszönöm

#akvárium #akvarisztika #világ #halak #buborék #szűrőberendezés #Juwel rekord 600
2014. dec. 25. 09:28
 1/8 anonim ***** válasza:
A termékleírásban nem szerepel, hogy ez légpumpa is lenne egyben.
2014. dec. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tehát a légbeszívó kis cső vége teljesen szabadon van, a levegőn, és magasan a vízszint fölött?
2014. dec. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez egy komplett berendezés kell legyen. Ennek előírás szerint így kellene működnie. A szűrő bele van építve és megfelelő helyen van így szerintem mivel nem is lehet elmozdítani, a vízszint jelülőn pedig betartottuk a két vonal közti szintet. Még mondtam is neki hogy vegyen le belőle egy kicsit hátha akkor... de nem
2014. dec. 25. 10:05
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]

itt vannak a részei csak pont a leírás van letakarva

2014. dec. 25. 10:05
 5/8 A kérdező kommentje:
Megoldódott a probléma. tehát videót találtam róla és egyikben sem buborékol :-)azért köszönöm
2014. dec. 25. 10:48
 6/8 anonim ***** válasza:
A kiáramló vizet úgy kell beállítani a terelőlapát segítségével, hogy erősen hullámoztassa a felszínt.
2014. dec. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oké, akkor ezt át is fordítom :-)
2014. dec. 25. 12:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha esetleg így nem lenne elegendő áramlás az akváriumban ahhoz, hogy a beszívó részekhez terelje a víz a mulmot, akkor a rendszeres részleges (kb heti 30%) vízcserét érdemes egybekötni aljzatporszívózással.

Tehát a víz leszívásakor egy tölcsért erősítve a csőhöz az aljzat fölött pásztázni.

2014. dec. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!