Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valahol azt olvastam, hogy ha...

Valahol azt olvastam, hogy ha szódabikarbónát teszek a vízbe akkor az rengeteget lágyul tőle, ez igaz?

Figyelt kérdés
Fontos lenne mert nálunk a víz 20-30 nk ami hihetetlenül kemény! Mit tudtok ajánlani? Valamivel lágyítani akarom, mert eddig ioncserélt vizet vettem de azért az 5 liter 350 forint és rengeteg pénz az havonta heti vízcserénél! Előre is köszönöm mindenkinek a válaszát!
2014. dec. 26. 11:37
 1/7 anonim válasza:
neem....!! a szódabikarbónától felpezseg... legalább is elvileg...:T
2014. dec. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:
Szigorúan véve lágyulni fog tőle, azonban a végeredmény rosszabb lesz mint a kemény víz. Ki fog csapódni némi magnézium- és kalciumvegyület, és kapsz helyette nátriumvegyületeket. Jó lúgos víz lesz az eredmény amiben a karbonátkeménység az egekben lesz, az állandó keménység megszűnik létezni, a nátrium kikészíti a növényeidet és az összes oldott anyag mennyisége is magasra felmegy.
2014. dec. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor mit tudtok nekem ajánlani srácok?
2014. dec. 26. 14:16
 4/7 Platypus ***** válasza:
Forralás(ha magas a változó keménységed), kevertágyas gyanta, RO szűrő vagy a halak lecserélése kemény vizes fajokra.
2014. dec. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A forralás részét nem értem! Az is lágyít a vízen? Hány inkes vízet kapok utána és meddig forraljam? Nekem 11 ink bőven pöpec lenne már!
2014. dec. 26. 19:05
 6/7 Platypus ***** válasza:
A forralástól kicsapódik a változó keménység(vagy legalább egy része). Van olyan víz ahol sokat jelent, van ahol nem. Ha a vizednek magas a változó keménysége, akkor látványos eredmény érhető el vele. Ha az állandó keménység a magas, akkor a forralás nem segít.
2014. dec. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pendulum92 ***** válasza:
Olyan 200 literes akváriumig a kevertágyas gyanta jó lehetőség.
2014. dec. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!