Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » BÚÉK! Hoggyan szabaduljak meg...

BÚÉK! Hoggyan szabaduljak meg az algától?

Figyelt kérdés
Az akvárium üvegére rakodik le,de nem az egész felületre,hanem csak egy bizonyos részére.A növények sem szép zöldek.Próbáltam változtatni a fényen,de semmi eredmény.Kb.3 hónapja "tettem újba"az akváriumot(háttér,aljzat,növény csere),egyéb felszerelés maradt a régi.Eddig a változtatásokig minden rendben volt.

#alga #Akvarisztkika
2015. jan. 1. 07:49
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Rakd újra 2 havonta.

Bár nem vagyok nagy akvarista, de 3 hónap szerintem rengeteg, egy teljes kisikálásig..

Én havi 1x kifertőtleníteném...

2015. jan. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%
Esetleg vehetnél alga evő halakat vagy csigákat bele.
2015. jan. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nincs megkötve hogy mennyi időnént kell tisztítani. Szeritem túl sok a nitrogénvegyület a vízben (túleteted a halakt, illetve rohadnak a növények) és gondolom a levegőztető keltette áramlatok egy ponton az üveghez csapják a szmütyit, ahol megtelepszik az alga. Nálam legalábbis ez volt. Nincs sárgás, vagy fehéres ködös színe a víznek?
2015. jan. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha sok kaját adsz a halaknak akkor is algás lesz,de a rossz világítás is algás lerakódásokat eredményez. Az akváriumokat elég fél évente részlegesen rendbe tenni,ha az előbb említett feltételek rendben vannak.A sok élelem és a nem megfelelő világítás okozza a barna és a zöld algásodást.Szoktunk olyan levegőztető berendezést alkalmazni ahol átszűri a vizet és az is tisztítja az algát (műanyag dobozban szivacs van belehelyezve és ezt ki kell venni át kell mosni)és megkímél a nagyobb mennyiségű víz szállításától.Ha gyorsan fejlődő hínáros növényt telepítettél az akváriumba akkor azt rendszerint ritkítani kell és a növény rengeteg zöld algát terem.Ha akváriumot tisztítasz akkor a növényeket is át kell mosni, a kavicsokat forró vízben fertőtleníted de hallottam olyat is,hogy a sütőben sterilizálta valaki a köveket.

Boldog új évet mindenkinek!!

2015. jan. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Neked is BÚÉK


Egy akváriumban nagy mennyiségű szerves anyag keletkezik, ennek van egy gyűjtőneve a "mulm" rengeteg vegyületet tartalmaz, növényi és állati eredetű hulladékból van.


Pontos időt nem tudok mondani, saccra 30 naptól valamennyivel több a mulm lebomlási ideje, tehát ami jan..1-én képződik az febr 1-re bomlik le, ami másodikán az 30 nap múlva másodikán stb


A lebomlott szerves anyag ad a víznek egy teás szint, vagyis nagy mennyiségű szerves anyag lesz a vízben, ennek a szintjét a heti vízcsere csökkenti.

A lebomláshoz vagyis egy szerves anyagból több anyag képződéséhez vannak bevált eszközök, talaj, szűrő, a sürű növényzet is nagyban segíti a mulm "tárolását" a leomlásig.


Most jön fenti bevezető után a lényeg ami a kérdésedre vonatkozik. Miért alakul ki menet közben alga?

Nevezzük most "teának" a vízbe oldódott szerves anyagot.


1, nincs a növényeknek szüksége ennyi teára, többlet van amit az algák használnak.

2 nincs elég szűrőfelület ami egyben a tea gyártást, és az ammónia lebontást is egyben tudná végezni, úgy, hogy a baktériumoknak szánt szűrőfelület, maga a szivacs ritkán van takarítva, minimum a kettő dolgot 30 napig tudja az már jó.

3 hiány van macro vagy micro elemből, nem tudják a növények hasznosítani érdemben a tea egyéb vegyületeit.

4 áramlás, a tea gyártás és a baktérium tevékenység is oxigén dús folyamat, (aerob) megfelelő keringés kell hozzá.


Összegezve, valami kevés vagy valami sok, részleges vízcsere, növénytáp, szűrőfelület, áramlás, sok esetben egy drasztikus növekedésű növény rendbe tesz mindent.


Hozzá kell tenni, nagyon ritka az olyan akvárium aminek az üvege 3 hét után is tiszta, én egy mosogató szivacsot használok, a dörzsi fele levisz mindent és nem karcol.

Ha 1 hét után fátyolos, zöldes az üveg akkor valami nem jó.


Teljes tisztítás nem megoldás, szerencse kell hozzá, hogy ne legyen belőle katasztrófa.

Egy érett, 2-3 hónapja betegségmentesen üzemelő akvárium nagy érték, én évekig nem birizgálom a vizét, szűrőjét, aljzatát, csak a növényeket gondozom egyedül.

2015. jan. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Van egyébként egy bevált módszer, 50-60%-os lassú feltöltéses vízcsere, néha én is szoktam ha már nagyon "teás a vizem" van olyan akvárium aminél 1 év, van olyan minél 6 hónap, nálad lehet, hogy 3 hónap.


Belső szűrőnél elfektetem a szűrőt, 2-3 nappal előtte kitakarítom, majd jó fél nap alatt apránként feltöltöm az akváriumot, nem egyszerre, az aljzatot közben kicsit megmozgatom, beleszurkálok, ezért fontos a tiszta szűrő, de nem a vízcsere napján tisztítva.

2015. jan. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a növényeid is sínylődnek, akkor ezen a vonalon kéne elindulni, mert lehet, hogy a növények egészségessé tétele elég konkurenciát jelentene az algák ellen.

Amúgy az üvegen lévő alga nem olyan súlyos dolog, sima szivaccsal át kell néha törölni.


Visszatérve a növényekhez, pontosítani kéne milyen fajtájúak, elég erős e nekik a fény, illetve ha az elég, akkor megfelelő e mennyiségében, és összetételében a növénytáp.

2015. jan. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a kérdés tisztázásához inkább az kellene, hogy milyen típusú alga szaporodott el. A megoldás ennek függvényében ajánlható. Mik a tünetek, milyen az alga színe, formája? Amúgy egy jól beállított akvárimot nem kell teljesen tisztítani, mérettől függően hetente-kéthetente részleges vízcsere, esetleg időközönként a mulm leszívása és a szűrő akváriumvízzel való kimosása. Ezekkel a feltételekkel minimum egy évig működnie kellene. Ha nem így van, akkor valamelyik paraméter nem stimmel.
2015. jan. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Volt egy fajta növényem,amit kiiktattam és azóta sokat javult a helyzet.A növény egyfajta hinár volt.
2015. márc. 2. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!