Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halakat meglehet etetni...

A halakat meglehet etetni hajnalba mikor sötétvan nem világit az akváriumi világitás?

Figyelt kérdés
Valamint muszàj a halakat mindig egy idöbeb etetni?
2015. jan. 3. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez akváriumtól függ.


Példa van egy növényes, társas, vagy biotóp akvárium, adsz a halaknak enni, elindul az anyagcseréjük, rá pár órára már távozik a kopoltyújukon egy csomó ammónia.

Az ammónia egyik fele a baktériumok felé veszi az irányt és nitrát lesz belőle, a másik részét az ammóniának a nővények helyből felveszik, sok növény van aminél szemmel látható növekedés van 24 óra alatt.


A napi 1 alkalommal, reggel etetett, növényesebb akváriumok így ammónia és algamentesebbek estére.


Persze van olyan akvárium amibe nincs növény, annál mindegy mikor ad valaki enni.

Rossz bőrben lévő, vagy stagnáló növényzetnél is mindegy az etetés ideje.

2015. jan. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem sok növény van benne akkor etesek reggel? Hajnali 6 kor jo mikor munkàba indulok? De akkor sincs még felkapcsolva a viàgitàs 14:00 kor kapcsol automatikusan. Nem baj ha sötétben etetek?
2015. jan. 3. 13:03
 3/4 Platypus ***** válasza:
Néha fel szoktam kapcsolni 6 körül a lámpát, ha túl bamba vagyok végiggondolni hogy nem kéne. A halak masszívan alszanak olyankor. Kifehéredve fekszenek a növényeken. Mire felkelnek, a kaja régen szétázott.
2015. jan. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Etess este amikor már éberek és te ráérsz. Nem muszály egy időben etetni mivel a természetben se mindig ugyan akkor jutnak táplálékhoz.
2015. jan. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!