Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Manado talajt lehet mosás...

Manado talajt lehet mosás nélkül betenni egy most induló akváriumba, és csak a szűrőt járatni, gyakori szivacs mosással? Ez kiváltaná a mosást?

Figyelt kérdés
2015. jan. 7. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:

A mosással úgyis csak a kis apró törmelékeket tudnád kimosni. A mosással meg még tovább aprózódna, ahogy szépen lassan az akváriumban is ezt teszi majd.

Igazából csak a berakás utáni nagy ködöt tudod csillapítani a mosással, az akvárium élővilágára hatása nincs szerintem, hiszen úgyis betömörödik majd lassan. Egy szivacsszűrővel a letisztulást tudod gyorsítani, én beleraknám mosás nélkül is.

2015. jan. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én mindenképp kimosnám belőle a port. Nem sokból tart, fogsz egy vödröt, beleöntesz valamennyit, slaggal vagy zuhannyal átcsapatod, kézzel megkevered, leöntöd róla a szutykos vizet, ugyanezt megcsinálod kétszer háromszor, oszt nem terheled a szűrődet feleslegesen. Használtam ilyen talajt, egyébként nem egy világbajnok.
2015. jan. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyilván van bejáratási időd, annyira kimosni nem tudod, hogy ne színezze be a vizet, szinte lehetetlen.

Sokan nekiugranak és a felét elmossák feleslegesen, egyszer elég ha átöblíted, a többit pár nap szűrőjáratás megoldja, nem kell gyakori szűrőmosást csinálni, 1-2 nap alatt teljesen kitisztul utána elég 1 alkalommal szivacsot mosni.


A manado igazából 1-2 év után vizsgázik, akkor jön elő az a nagy előnye, nem tudom meddig lehet használni bolygatás nélkül. Nekem 3 éve van benn az egyik akváriumban mosás, bolygatás nélkül, nincs semmi negatívum, minden növény szépen nő, talaj porszívózva soha nem volt, alga nincs.

Nem a legszebb, kicsit kőnyű, használati időben viszont verhetetlen szerintem.

2015. jan. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!