Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A külső szűrőm szívó kosarán...

A külső szűrőm szívó kosarán van egy ilyen szivacs szerű valami ami rá van húzva. Az tisztíthatóm kéthetente?

Figyelt kérdés
mert az nagyon összeszedi nagyon megmarad rajta a kosz? valamint azt is akva vízben mossam ki?
2014. dec. 16. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Sűrűbben tisztítsd, nagy ellenfele az ilyen szivacs a szűrőknek, ha nagyon elkoszolódik vákuumos lesz a szűrő, fars levegőt szív majd és tönkremegy, tilos a szívó ágat fojtani, zárni stb


Gondolom a kishalak, vagy a garnélák miatt kell, inkább hetente tisztítsd vagy szerezz be cserét, mehet csap alatt is a tisztítás, nagyon tiszta legyen, nehogy teljesen eltömődjön mert akkor meghal a szűrőd.

2014. dec. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
akkor jobb ha fel se teszem ? vegyem le ? tulajdonképpen mi szüksége van neki ? neked fenn van ? köszi szépen!
2014. dec. 16. 22:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem senkinek nincs ilyen, garnélák vagy kishalak védelmében szoktak ilyet tenni, tehát oka van, másként nem szabad.


Elzárod a kosártól a vizet, nem kap víz utánpótlást a szűrő, ne használd így, tönkremegy.

2014. dec. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
értem köszönöm , és magát a kosarat nem lehet leszerelni a csőről ? mert a kosáron is elég vékony bemeneti nyílások vannak. vagy az azért nem tud elzáródni ?
2014. dec. 16. 22:36
 5/6 anonim ***** válasza:

A kosarat nem szabad leszedni, az védelmet nyújt a halaknak, a kosár alatt erős szívóhatás van, odatéved egy hal és beszívja mondjuk a fejét utána meg elpusztul.


Nekem még soha nem volt gondom a kosarakkal, bármennyi növényi törmelék is ment oda nem tömítette el.

A szivacs viszont meg tud úgy rakodni, hogy lefolytja a szűrőt.

2014. dec. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Magát a kosarat ne szedd le semmiképp, akkor nagyméretű dolgokat is be tud szippantani, ami belülről tömíti el a szűrőt.

Nekem volt, hogy egy este leesett a kosárka a szívóágról, reggel vissza is tettem. 2 hét múlva, mikor takarítottam a szűrőt, akkor leltem bent pár nagyobb levéldarabot meg 3 neonhalat... :O

Szerencsére éltek még a halak, nem is tűntek problémásnak, még le se nagyon fogytak, de azért még egy ilyet nem szeretnék.

2015. jan. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!