Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya utaztatása VONATON -...

Kutya utaztatása VONATON - élmények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi, hogy utazott-e valaki kutyaval vonaton, hivatalosan szájkosár poráz, oltási könyvvel es kutya jegyel. Mit szoltak hozzá a többi utas, a kalauz és persze a kutya. Ki milyen messze ment? És mik voltak a problémák?

2013. jún. 17. 05:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 2 és fél órás utunk szokott lenni.A szájkosarat soha nem kellett ráraknom,a kalauz nagyon elnéző,sokszor meg is simogatja.A jegyet szigorúan veszik,az kell.A kutya jobban szeret vonatozni,mint buszozni,mert nagyobb a tér,több helye van. Az utastérbe csak télen megyünk be,mert nem biztos,hogy mindenki szereti a kutyákat,és ha be is megyünk,rögtön az ajtó mellett leülünk. Egyébként mindig kívül utazunk,ahol a bicajok mega pótszékek annak.
2013. jún. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi minden héten utazunk a kutyámmal, szájkosár nincs rajta, póráz sincs, a jegyet meg kell venni, azt ellenőrzik. Ennyi.
2013. jún. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja mi Siófok-Keszthely vonalon utazunk. Előző voltam.
2013. jún. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. jún. 17. 07:55
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem,ellenben a múlkor a 4 órás útra sikerült leülni egy két gyönyörű kutyával utazó gazdihoz,akivel végigbeszélgettük az utat-a legnagyobb örömömre végig simogathattam a kutyikat,a nagyobbik a lábamon aludt,a kicsi az ölemben simogattatta magát és játszott:) A kalauz szemlátomást viszont majd összef*sta magát tőlük és el is kezdett szívózni,hogy oltási könyv,szájkosár miért nincs?És akkor így meg úgy,le kellene,hogy szállítsa őket,meg mi van,ha valakit megharapnak...Két kölyökkutya volt egyébként is,eszméletlenül ártatlanok,bújósak,játékosak...A gazdi megnyugtatta,hogy nem fognak megharapni senkit,illetve fajtatiszta kutyák,hogyne lenne oltási könyvük,ellenben a kicsi olyan kicsi volt,hogy rávaló szájkosár se nagyon van.(Jegyet természetesen vett nekik)Hozzá kellett tennem,ha megharapnak,akkor maximum engem,én meg szívesen vállalom.Végül nem szállíttta le őket,de egész úton sandán tekintgetett,szinte várta,hátha történik valami,amit ő,,megmondott".Nem tudom,a többi kalauz hogy viszonyul a kutyákhoz,de hogy ezt éppen kifogták,az biztos.
2013. jún. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Amíg az én kutyám növésben volt, haltival vittem vonatra, elvégre hogy vegyek rávaló szájkosarat addig, amíg nem tudom, pontosan mekkora lesz a feje? De elég is volt rá, egy kalauz sem szólt miatta, elég volt nekik látni, hogy van valami szíjas izé a kutya orrán :D

Egyszer egy buszsofőr mondta, hogy majd legközelebb rendes szájkosárban hozzam, neki megmondtam, hogy ég növésben van a kutyus, szerencsére nem szívózott. Azóta vettem neki rendes szájkosarat is.


A műanyag, bőr vagy fém kosarast ajánlom, mert ebben tud lihegni rendesen, a textilben nem olyan jól. Feltétlen vidd magaddal a kutyát próbálni, olyat válassz, amiben rendesen ki tudja nyitni a száját, még ha nagynak tűnik is a szájkosár. Ezek a nagy melegek pont jók a próbákhoz ezért, mivel állandóan lihegnek. A szíjra lehet még plusz lyukakat szúrni, tehát tényleg csak a kosár mérete legyen döntő a vásárlásnál.


Az oltási könyve feltétlenül legyen nálad, ajánlott még pl. kalcium tabletta (allergiás reakcióra), széntabletta (pl. hasmenés esetére), és persze víz is legyen nálad neki. Én indulás előtt fel szoktam írni, milyen állatorvosi rendelők vannak a célállomásunk közelében, címet és a telefonszámukat is, meg érdemes egy taxitársaságét is. Ne akkor kelljen kapkodni, ha esetleg ott történne valami baj...


Akkor is tedd rövid pórázra, ha jól nevelt kutyád, mert ezzel megnyugtatod azokat az utasokat, akik esetleg félnek a kutyáktól. Rájuk is tekintettel kell lennünk, és mielőtt bemegyünk egy fülkébe, feltétlen kérdezzük meg az ott ülő(ke)t, nem zavarja -e őket a kutya, elvégre allergiás is lehet valaki. Utastérben, mielőtt valaki mellé vagy közelébe leülsz, szintén illik megkérdezni.


Én be szoktam tenni a táskámba emellett egy rossz törülköző-darabot is zacskóban arra az esetre, hogy ha hányna a kutya, fel tudjam szedni a nagyját, de szerencsére még nem történt ilyen.


Ha megteheted, először indítóállomáson szállj vonatra a kutyával, hogy szépen, lassan meg tudd tanítani neki a lépcsőn felmászást. De nézd meg előbb a lépcsőt, nincs -e kitörve belőle valahol egy darab (a fémhálós vonatlépcsőre gondolok), mert az felvághatja a kutya mancsát, sajnos hallottam ilyet. Én rászántam több, mint 10 percet, és szépen felcsaltam lépésenként virslivel, majd ugyanígy le, amíg vidáman nem szaladgált föl-le. Mert eleinte nagyon félelmetes lehet nekik az "átlátszó", fokok között üres lépcső. Ha felrángatod, akkor már rögtön az első élménye a vonattal kellemetlen lesz, így viszont pont fordítva, és legközelebb már örömmel mászik fel magától is.


Nekem problémáim a tömegközlekedéssel utazással nem voltak sosem, mivel mindig igyekeztem illedelmes lenni és tekintettel lenni a többi utasra, sokan meg is simogatták a kutyám. A kalauzok sem szóltak, még az oltásit se kérték el soha, de azért persze mindig nálam van. A kutya nem hangoskodott, nem morgott senkire, szépen elfeküdt. Utazás előtt alaposan kifésültem, így a szőre sem hullott.

2013. jún. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csivavám van viszek neki egy takarót amit leterítek az ülésre és ott alszik ha nagyon meleg van vagy vizezett pólót adok rá vagy vizes törölközővel betakarom. Mi havonta 5 órát vonatozunk, a kutyám végig alussza az utat, egyedül annyi negatívumom van, hogy minden gyerek oda jön megsimogatni és a legtöbbjük meg se kérdezi, aminek azért nem örülök mert ilyenkor azt hiszi a kutyám, hogy játék van és alig tudom úja lenyugtatni. A kalauz kedves szokott lenni, és oltásit sose kértek tőlem. Jegye mindíg van.
2013. jún. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Tudom a sajkosarat meg be kel szereznem de jó tanács vol ez alapjan fogok választani. A meleg vonatra nem is gondoltam - vizes ruha hüsítésre. Azt lehek közép méretü kutyanak is adni?

A lépcső fokokon való hibákra is oda fogok figyelni - sérülé elkerülése véget. Hadznos infok köszi.

2013. jún. 17. 12:00
 9/11 A kérdező kommentje:
De nehéz telefonon gépelni
2013. jún. 17. 12:01
 10/11 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne? Berakod egy szatyorba a vizes ruhát vagy törülközőt, és ha nagyon durván liheg a kutya, akkor megtörlöd vele pl. a fején, hasán. A nálad lévő flakonból tölthetsz még rá vizet, ha kevés. De ha nem a legnagyobb hőségben vonatozol, és nem rövid orrú kutyád van (mint pl. a boxer), akkor szerintem nem lesz rá szükség.
2013. jún. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!