Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2 nap vagy 3-4 hét az igazság?

2 nap vagy 3-4 hét az igazság?

Figyelt kérdés
Akváriumot szeretnék itthonra a gyerekeknek. Elkezdtem utánaolvasni a témának, mert halakat még nem tartottam eddig. Az akvárium (54 l-es) megvan, megvettem hozzá a kavicsokat, és a növényeket. Ahogy olvastam, 3-4 hetet kell várnom, hogy a halakat is megvehessem. A kisállatboltos azt mondta, hogy 2 nap múlva mehetnek bele a halak. De még csak 1 napja megy a szűrő? Most akkor mi az igazság? Nyilván nem az a lényeg, hogy holnapra legyen egy kész akváriumunk, a gyerekeknek is jobb, ha látják a folyamatot, nekem is több időm van kiokosítani magam. De miért mond ilyet egy kezdőnek a boltos, hogy ma megveszem a kavicsot, növényt, holnap pedig mehet bele a hal? :-/
2015. jan. 14. 15:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, szeretnél-e növényeket is tartani, illetve azokból milyen fajtát.


Általánosságban a nagyon apró szemcséjű homok nem jó, mert nem járja át a víz, betömörödik az egész. A növények gyökerei nem kapnak friss vizet, berothadnak. Szóval ha homok, akkor legalább 2 mm átmérőjű kvarchomok legyen. A kavics sem feltétlenül rossz, bár ott túl nagyok a rések, könnyen a mélyére megy a piszok. esetleg bazalt vagy fehérmárvány is jó lehet.

2015. jan. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Lehagytam, h a kavicsot a növények se díjazzák nagyon.
2015. jan. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
MINIMUM 3 HÉT!!!
2015. jan. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Platti halakra gondoltam.
2015. jan. 15. 11:10
 15/15 Pendulum92 ***** válasza:

A 3-4 hét tényleg az igazság.


Pont kb 2 hete indítottam egy 40 literes akváriumot. Vannak tesztjeim, így kíváncsiságból rámértem a vízre.


1 hét után az ammónia már méréshatáron aluli volt, viszont a nitrit nagyon magas értéket, 1 ppm körülit mutatott, ez már halálos. Kb. stimmel azzal az idővel, amit a diagramok jósolnak az anyagok feldúsúlásáról.


Más, amikor hallod, olvasod, és más, amikor konkrétan a szemeddel látod, hogy ez tényleg így van.


Kell a bejáratás!

2015. jan. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!