Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehetne leállítani?

Hogy lehetne leállítani?

Figyelt kérdés
Van két algaevő harcsám, és az egyik azt szokta csinálni, hogy a levegőztetőhöz mászik. Olvastam is, hogy ez gyakori, mert szereti az erős áramlatokat. DE! Egyik éjszaka megint ott serénykedett, és eldugította a levegő útját, és elkezdte kiszívni az akváriumból a vizet. Az egynegyede már kifolyt, amikor felébredtem, és megcsináltuk. Hajnali kettőkor. Mit lehetne tenni az ellen, hogy odamenjen? (Harisnya kilőve)

2015. jan. 15. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Pontosan hogy is néz ki ez a szűrő, illetve levegőztető?

Csak mert ha egy dugulás miatt ki tud folyni a víz az akvariumból, akkor az nincs jól megtervezve, összerakva.

Ezt ne vedd bántásnak, de az az akvárium egy időzített bomba, bármikor eldugulhat az a valami (nem világos nekem, hogy mi a helyzet), és kész a baj.


Leírnád, hogy pontosan hogyan is van ez a szűrő, levegőztető megoldva nálad?

2015. jan. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát ahogyan le volt írva. Cső hátul kivezetve, egész szerkentyű a vízben. De nem ez volt a kérdés...
2015. jan. 15. 17:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Tudod félszavakból, kacifántos megfogalmazással nehéz megérteni, mit is szeretne a másik, mégha nagyon szeretne segíteni, akkor sem. Ezért lett volna jó, ha válaszolsz a kérdésemre, mert akkor könnyebben tudnék (meg mások is) segíteni, és megspórolsz plusz pár karaktert.


Szóval neked minden valószínűség szerint egy belső szűrőd van. Felépítésre valami hasonló: [link]


Alul, a zöld részen alján beszívja a vizet, felül a fekete csövön kiolja úgy, hogy közben még a fehér csövön felül még szippant hozzá egy kis levegőt is.


Egy ilyen szűrőt 3 helyen lehet eldugítani:

- az alján, ilyenkor alig fúj vizet, helyette javarészt levegőt, és emellett iszonyatosan hangos

- a legtetején a fehér csőnél. Hacsak nem kétéltű a halad, erre kicsi az esély. De ha így is lenne, akkor max tisztán vizet fújna a szűrő.

- a kifolyó ágon, a fekete csőnél. Erre gondoltál volna? ha ez eltömődik, akkor előfordulhat, hogy a felső fehér csövön próbálja kinyomni a vizet a szűrő. Hogy ne folyjon ki a víz az akváriumodból, a fehér levegőztető csövét ne vezesd el messzire, csak éppen az akvárium fölött legyen. Így ha odaúszik a hal, elzáródik a víz útja, akkor a levegős csövön visszafolyik a víz az akváriumba.


Újabb eshetőséget ilyen szűrőknél nem tudok elképzelni, persze ettől még előfordulhat.

2015. jan. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Platypus ***** válasza:
Mivel velem is megtörtént ugyanez, sejtem merre járt az a víz. A kifolyó csövet dugította el a hal, a víz meg jobb híján a levegő beszívó csövén ment ki. A hülye ancik mindig áramlással szemben úsznak be a lukakba, ez a heppjük. Olyan 6-7 centis koruk körül leszoknak róla, addig meg annyit tehetsz, hogy a kivezető csövet a víz fölé emeled. Csobogni fog, és leterheli a szűrőt, de más megoldást nem nagyon tudok.
2015. jan. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha emlékezetem nem csal AKV nevű felhasználó ancistrusa eljutott egészen a rotorig, a szűrő nyomó ágán, majd az ledarálta.


Annyi a történet ha befogod a szűrő száját folyik a levegő csövön a víz, tehát nem a levegőt szívja hanem a vizet nyomja, ezt csinálja a harcsa.


1 vedd le a levegő csövet és fodrozd a vízfelszínt, oldódik be elég oxigén úgy is.

2 ettől még bemászik a harcsa, vagy szerelj fel esőztetőt, amin apró lukak vannak, szilikon csőből is meg lehet csinálni.

Vagy szűkítsd a szűrő száját, hogy ne tudjon bele menni a harcsa, nem vagyok otthon, rögtönzött kép szemléltetésnek: [link]


Kell egy szilikon cső darab, karika, a képen a két darab rajzszög jelzi amit ki kell vágni egy késsel a csőből, majd akkorára összehajtani mint a zöld doboz, ezt bele a szűrő szájába. Nyilván akkora szűkítés kell, hogy a harcsa ne tudjon bemenni.

2015. jan. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNJÜK!!!

Még ma megcsináljuk! :)

2015. jan. 15. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!