Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha van 2 nőstény sziámi...

Ha van 2 nőstény sziámi harcoshalam, azok megölik egymást?

Figyelt kérdés
Csak mert a barátnőmnek volt 1 nőstény , és megölte a többi halat. A neten meg azt olvastam,hogy a hím öli csak meg a többi halat,a nőstény nem. Én 2 lány halat szeretnék(Két sziámi harcoshalat). Ezek megölik egymást,vagy ellesznek? Csak ők lesznek az akváriumban,meg egy algaevő (elég kicsi az akváriumom,nem szeretném,hogy nyomorogjanak)

2015. jan. 17. 17:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mekkora az akvárium? Amúgy igen megölik egymást,saját tapasztalatból mondom.Ha már elég kicsi egy hal is fog nyomorogni.Ha nem is nagyobbat de nagyon minimum vegyél egy bettának egy 20 literes akváriumot de minél nagyobb annál könnyeb feltartani.A legjobb az hogy ha veszel egy 30 litereset a törvény is azt mondja.
2015. jan. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom , hogy hány literes,de gömbakvárium. Szerintem ez mindent elmond..
2015. jan. 17. 18:04
 3/11 A kérdező kommentje:
20literes
2015. jan. 17. 18:07
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Gömbakváriumban és 30 liter allatti akváriumban tilos halat tartani.

2 nőstény sziámi nem öli meg egymást,sőt a hím sem öli meg a többi halat,csak a 2 hím sziámi harcoshal nem jön ki egymással.(meg a többi labirintkopoltyús hallal).

A gömbakváriumban megőrül a hal.

Vegyél egy min. 60 literes akváriumot megfelelő szűréssel abba rahatsz 1 hím és 4 nőstény sziámit.

2015. jan. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Abba ne vegyél halat. Lehet benne csiga vagy garnéla, esetleg ültethetsz bele kaktuszt is, de semmilyen halat nem tarthatsz benne. Törvény tiltja a halak gömbakváriumban tartását és szintén törvény tiltja a halak 30 liternél kisebb akváriumban történő tartását. Nem egy túl nagy összeg egy 30 literes akvárium, használtan már fillérekért kapsz. Vegyél egyet és abban nyugodtan tarthatsz. Azért sem ajánlanám a 20 litereset, mert abban elég nehéz megtartani a jó vízminőséget. Nekem többek között ezért 45 literes még az ivadéknevelő akváriumom is.

Milyen szűrőd van az akváriumhoz? Remélem azt tudod, hogy az is kell hozzá.

2015. jan. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a hím két gurámival van együtt és semmi gond nem volt.
2015. jan. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nőstény bettáknál csípésrend van (kb. mint a tyúkoknál). 2 simán halálra szekálja egymást. Nem lehetetlen együtt tartani a nőstényeket, csak kellene hozzá minimum 5 hasonló temperamentumú hal, hogy kellőképpen oszoljon az agresszió meg legalább egy 80 literes akvárium víz alatti dzsungellé növényesítve, hogy legyen mindenkinek elegendő búvóhely. Szóval bonyolult. 20 literbe egy darabot sem kellene rakni, nem csak azért mert törvény tiltja, hanem mert akkora helyen csak nyomorogna (nekem 40 literben van egy hímem, az akvárium minden négyzetcentiméterét kihasználja).

Amúgy megfelelő méretű helyen, megfelelő halakkal társítva általában nem szoktak vérfürdőt rendezni sem a hímek, sem a nőstények.

2015. jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mindegy,úgyis akartam venni egy kockaakváriumot,de ezt megtartom, ha történne valami.

De egyébként ha ezt tiltják , akkor az emagon miért lehet rendelni?

[link]

2015. jan. 18. 16:05
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Egyébként,azt olvastam hogy a sziámi harcoshalnak kevés oxigénre van szüksége,mert eredetileg valami mocsaras helyről származik.De ettől még kell neki lélegeztető?(Bocsi de még nem volt ilyen halam,a Wikipédián meg a többi oldalon semmi ilyenről nem írnak)
2015. jan. 18. 16:12
 10/11 A kérdező kommentje:
Vagy levegőztető.
2015. jan. 18. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!