Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kályha mellé tehetem az...

Kályha mellé tehetem az akváriumot bejáratási idő alatt?

Figyelt kérdés

A kályhától lenne 20 centire, de mire letelne a 3 hét, addigra véget ér a fűtési szezon(ha február közepén kezdeném el, és tegyük fel nem havazik még március végén). A baciknak lenne rossz, vagy az üveg nem bírná? Nyáron mellette maradna, következő télre pedig lenne már keretem egy kis állványra ahova áttehetem.

légyszi értelmes válaszokat, köszi. :)


2015. jan. 19. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:

A bejáratás lényege a baktériumok elszaporodása, oxigéndús víz, szennyezés haltáppal, azaz ammónia biztosítása és megfelelő hőfok kell a bejáratáshoz.


Tanulmány szerint 24-30 c.fokon szaporodnak leginkább a baktériumok, viszont a meleg vízben kevesebb az oxigén, a növények sincsenek oda a magas hőfokért, nyáron a kánikulában több alga is van ezért, volt akinek az összes növénye tönkre ment nyáron, 30 főlé szaladt a hőfok.


Én 24-25 c.fokot szeretem, ez úgy mindennek megfelel, látod majd a hőmérőn nálad menyi lesz.


Elvileg 49 c.fokon pusztulnak el a baktériumok, a szaporodásuk azért erősen oxigén függő, az meg már 30 c.f vízben is kevés van, porlasztó nem árt, alacsonyabb hőmérsékleten elég a felszínt fodrozni.

2015. jan. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi!! Akkor a hőingadozás nem árthaz az üvegnek? nem lenne jó ha egyszer egy tengerre érnék haza.. Többet is járhat üresen az akvárium 3 hétnél? mert gyönyörködni jó lenne benne akár halak nélkül is, mert hogy márciusig csak nem kínzom őket hőingadozással(guppik). :)
2015. jan. 19. 22:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Én csak a működést, biológiát írtam le, a kályhádat te ismered, te tudod milyen hővel dolgozik, az biztos, hogy melegebb lesz benne a víz mintha távolabb lenne.


Azt, hogy az üvegnek lesz-e baja fogalmam nincs, így a neten nem tudja megmondani senki, nekem öntvény kandallóim vannak, keményfával tüzelek, valószínű sem a halak, sem a növények nem élnék túl az első 24 órát a kandallótól 20 centire.


Ha meg ráfröccsenne hirtelen a víz a forró öntvény lapra, lehet szét is repedne, akvárium körül a víz elkerülhetetlen.


A hőfokra adtam támpontot, a többi saját felelősséged, meglátásod.

2015. jan. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze járhat üresen az akvárium, sok olyan akvárium van amibe egyáltalán kincseken halak, nekem is van olyan most amibe víz, fa és moha van, nincs benne más, nem is tervezek bele.
2015. jan. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen! :)

még aznap este megmértem, a kályhától 5centire olyan fél óra alatt felszaladt 38 fokra(igen majd meg sültem :) ), és reggelre még volt 27 mellette.. szóval nem tudom mit csináljak. most idetettem az akváriumot csak víz nélkül, remélem nem csináltam hülyeséget. ja és nem tudom mennyire fontos, de csak úgy 4naponta van begyújtva, máskor gázzal fűtünk.

2015. jan. 23. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!