Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyenek ezek a vízértékek,...

Milyenek ezek a vízértékek, milyen halakat lehetne ilyen vízben tartani?

Figyelt kérdés
kH 11°, gH 13°, pH 7,66, ilyen víz folyik a csapból. Ez milyen víznk számít itthoni viszonylatban? Kemény? Tudom esetleg lágyatani tisztított vízzel, ami 0-0-ás kH,gH-val rendelkezik, a pH-ja pedig 5,95.
2015. jan. 20. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljesen jó a vized. A halak nagy részének tökéletes. Az extra lágy vizet igénylő halak kivételével tarthatsz bármilyen halat, aminek megfelelő méretű akváriumot/szűrést tudsz biztosítani. Bár eddig kételkedtem a csapvizes diszkoszba, de komolyabbnak tűnő szaporítok álláspontja szerint is hozzászoktatható, bár kétlem h a lapostányér méretet valaha is elérnék átlag csapvízbe.
2015. jan. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Van egy nagy, kb 400-as akváriumom, és nézegettem a diszkoszokat is, mert nyilván valami nagyobb halat szeretnék beletenni. A diszkoszforumon is olvasgattam, ahol mondjuk ellentétes dolgokat látok. A kezdőknek szóló részben azt tanácsolják, hogy az extrém kemény vizet kivéve teljesen felesleges lágyítani, az akváriumaik leírásánál pedig mindenhol ott van, hogy használnak ro vizet is... A felneveléshez, növekedéshez pedig a rengeteg vízcserét ajánlják, napi 20-40%-ot is akár. Namost ez még egy kis akváriumnál csapvizet nézve is irdatlan mennyiség, nemhogy ha még keverik lágyvízzel is, mert az ro-n rengeteg fölös víz folyik el a tiszta víz készítése során. Még ha nem is lenne nagy macera, akkor is óriási pazarlásnak tartom elvi alapon, hogy napi kb 250 liter (40 liter csapvíz+40 liter tisztított+170 liter piszkosvíz az ro-ból) víz menjen a lefolyóba. De még ha tisztán csapvízben lennének, akkor hatalmas pazarlás ez, ezért én a diszkoszokban nem igazán gondolkodom.


Ez a kis eszmefuttatás nem neked vagy ellened szólt, csak eszembe jutott a diszkoszokról :/

2015. jan. 20. 12:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Afrikai sügerekbe nem gondolkoztál? Nekik tökéletes a vized, még lehet kicsit lágy is, kis mészkővel optimális lenne. Illetve a közép-amerikai sügerek is közép kemény vízbe élnek, és egyes dél-amerikaiak is.
2015. jan. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A vitorlás hal, az öves díszcsík és a zebradániók nagyon strapabíró halak, jó nekik ez a víz. Őket gond nélkül tudnád tartani. Vízcsere sem kéne sok.


De ha tegyük fel tengeri akváriumot csinálnál, a bohóc hal is van olyan strapabíró mint ezek, sőt elég sok tengeri hal van ami meglepően jól viseli a magas nitrátszintet (ha nincs elég vízcsere). A tengeri akváriumhoz kell ozmo és meg só is, de csak egyszer töltöd fel teljesen az akvát, amikor is sokba kerül, majd utána már csak kicsi vízcseréket kell csinálni, valamint az elpárolgott vizet pótolni ozmóval. Ha sajnálod azt a vizet, ami ozmo gyársáskor melléfolyik, akkor azt a csövet elvezetheted egy hordóba, majd a maradék vízzel lehet WC-t leönteni, felmosni, virágot locsolni, vagy ruhát mosni csak azt nem tudom a mosógépbe hogy lehet belevezetni, de így meg lehet oldani hogy a víz ne vesszen kárba. De akkor én már inkább tengerit csinálnék, mint diszkoszost, mert a tengeri halak nekem jobban tetszenek.

2015. jan. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A helyzet az, hogy belekóstoltam én már mindenbe :D Volt tengeri is, megvan még a lehabzó is hozzá, és ezért van ro készülékem is. Amit mellesleg elve használtam vettem 6 éve, elég egyszerű kis készülék a mostaniakhoz képest (csak 2 hengeres része van) és sosem cseréltem benne se membránt se semmi ilyesmit. Most adtam be a vizet az egyik nagyobb halasboltba, ahol vállalták, hogy elküldik a vizet bevizsgálni, így lettek meg a fenti eredmények. Tudom, hogy a szűrő más dolgokat is szűr (pl foszfátot), de úgy drágább lett volna a vizsgálat, szóval ennyiből nem tudom meg, hogy mennyire hatékony még az ro készülék, de azért örülök neki, hogy legalább a vizet lágyítani tudja.

A helyzet inkább az, hogy sosem tudok szép akváriumot berendezni, ami tetszene is. A tengerinél is akárhogy pakolásztam a köveket, sehogy sem tetszett. Csináltam édesvízit is, vettem bele növényeket, fákat, talajt, de sosem sikerült tetszetősre összehozni :D Nőttek szépen a növények, nem arról van szó, hanem hogy nem lett szép.

Most egy 60 literes akváriummal szüttyögök, az úgy elmegy szépségre, de nem igazán megragadó. Mindenesetre szerintem kisebb akváriumba sokkal könnyebb valami szépet csinálni, mint ebbe a nagyba. Itt mindig megbicsaklok.


Foglalkozni meg so-so hogy mennyire szeretek vele. Vizet cserélni pl. szeretek, de a növények nyírbálása tőlem abszolút idegen, és nem is sikerül szépre, szóval az időigényes gondozgatás, berendezés nekem annyira nem megy.

A diszkoszokon is ezért akadt meg a szemem, mert amiket láttam videókat a neten, ott sokszor nagyon puritán körülmények között voltak. Sima fehér homok, pár faág és ennyi. Aztán rájöttem, hogy azok inkább nevelőakváriumok. A díszakváriumban lévő diszkoszos dolog pedig már nem volt számomra annyira megnyerő kinézetre.


Adná magát, hogy akkor legyenek afrikai sügerek, de azok sem tetszenek igazából. Dél-amerikai sügerekről még nem nagyon olvastam, majd nézegetem őket. Vagy esetleg valamilyen édes vagy tengervízi ragadozóssá teszem az akváriumot. Azok végülis kinézetre egyszerűbbek, mint egy dúsan díszített akvárium. Vitorlásokban sem gondolkodtam eddig, sőt idegenkedtem tőlük, de így jobban belegondolva lehetne azt is szépre csinálni. Főleg, hogy 60 centi magas az akváriu, szóval szépen elférnének. Csak hát ittis az, hogy szépen berendezni... :D Ez nekem a rákfeném. Lehet meg kellene kérnem valakit, hogy jöjjön, aztán rendezze be :D Mert amiket mások csinálnak akváriumok, azok nekem mindig annyira tetszenek, a sajátjaim meg sose :/

2015. jan. 20. 13:20
 6/6 A kérdező kommentje:
Wow, ezek a dél-amerikai sügerek gyönyörűek!
2015. jan. 20. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!