Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit? Hogyan? Milyet? (haltartás)

Mit? Hogyan? Milyet? (haltartás)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most fogunk költözni és az új házunkba szeretnék halakat. Mivel nagyon kezdő vagyok a haltartás terén ezért minden érdekelne. Sajnos az akvárim max 60literes lehet. (én 100litereset szeretnék) Pontosan mi kellenek egy akváriumba? Milyen halakat lehetne tartani egy ilyen akváriumba?(színes halakat szeretnék) Rendeltem egy halakkal kapcsolatos könyvet de az csak 2 hónap múlva jön meg. A válaszokat előre is köszönöm
2015. jan. 22. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:

akvárium fontos része a szűrés a világítás

szűrő azért fontos, hogy fenntartsa az élőlények számára a megfelelő vízminőséget

egyes állatkák szeretik az erős áramlást, meg az oxigéndús vizet

hőmérséklet is fontos dolog, szóval kell fűtő is ha olyan a hal

világítás fontos a növényeknek és halaknak

a növények megfelelő fejlődéséhez

a halaknak és egyéb állatkáknak azért fontos, mert valamelyik nem kedveli az erős megvilágítást

aljaz: ez azért fontos, mert néhány hal szeret túrni az aljzaton, nekik nem jó a bazalt, mert megvághatja magát, ezeknek homok való


Én kezdőnek ezeket a halakat javasolnám:

betta

guppik

amandalazac

ausztrál sivatagi géb


[link]

[link]

[link]

[link]


Szerintem előbb néz szét, hogy milyen halakat szeretnél, és akkor majd segíteni a halakkal is, hogy tehetsz-e mellé garnélát, csigát, vagy valami más halat.

2015. jan. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezek közül tetszik az ausztrál sivatagi géb. Az lenne még a kérdésem hogy e mellé lehet még más halt rakni pl guppit?
2015. jan. 22. 15:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel még nincs meg az akvárium, először azt döntsd el, hogy milyen halakat szeretnél, és annak függvényében vegyél/csináltass akváriumot.

Pl. én szeretem a pontylazacokat, de nekik egy szabványos 54 literes akvárium kicsi (de még a szabványos 72 literes is), mert minimum 70 cm hosszú frontfelület kell nekik. Ezért én egyedileg készíttettem egy 75 cm hosszú 57 litereset, ami számít nagynak (nem akartam nagyobbat), de jól érzik benne magukat.

A halválasztáshoz böngészd pl. a diszhal.infót, ott minden igényt megtalálsz (minimális akváriumméret, halsűrűség, társíthatóság, hőmérséklet, ph, vízkeménység), és látni fogod, hogy mi mivel tartható és mivel nem (a hasonló / eltérő igények, illetve a viselkedési forma miatt)

Ha már kb. tudod, hogy miket szeretnél tartani, akkor eldöntheted, hogy

- van-e olyan kész akváriumforma, ami megfelel neked vagy inkább csináltatsz magadnak

- megelégszel-e egy szettel (ez a kevésbé valószínű) vagy külön-külön válogatod össze a felszerelést (hosszú távon így valószínűleg jobban jársz)

Ezután pedig kezdheted tervezgetni a részleteket, és tehetsz fel konkrét kérdéseket.

Örömteli tervezgetést:)

2015. jan. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat. Most úgy is van időm tervezgetni :) szerintem nem szettet fogok venni mert a legtöbben azt mondják hogy azok nem a legjobbak.
2015. jan. 22. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!