Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sera florenette gyökértápot...

Sera florenette gyökértápot milyen időközönként adjam a növényem gyökeréhez?

Figyelt kérdés
a dobozán nincs erről semmi információ. interneten megnéztem ott azt írják hogy hetente 1 tabletta 20 liter vízhez . de ezt én nem értem. én most egy tablettát tettem az echinodorusom gyökeréhez az aksim mérete pedig 126 liter akkor ez így nem jó? és egyáltalán az az egy tabletta meddig tart ki mert ez sincs sehol . köszi a segítséget!
2015. jan. 29. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt úgy érti a sera, hogy egy 20 literes akváriumba heti 1 tabletta javasolt, több nem, a tablettából is oldódik ki azért anyag ami ha bekerül a vízbe problémát okozhat.


Te hetente 6 darab tablettával gazdálkodhatsz, én aquaplant tablettát használtam, 1 echinodorushoz 4-et nyomtam körbe a növény körül, havonta-kéthavonta megint, ahogy eszembe jutott.


Nyomkodhatsz bőven, a heti-kétheti vízcsere közben csípj el pár tablettát és nyomkodd körbe, 1 tabletta az semmi.

2015. jan. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és szerinted egy tabletta mire oldódik fel teljesen. 1 hét alatt? köszi a segítséget!
2015. jan. 29. 20:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt igazából tesztelni kell, mondjuk a JBL kugeln mindig golyó forma marad, hosszabb idő mire kiázik belőle a cucc, de a formáját megtartja.


Vannak a tőzeges tabletták, azok oldódnak, szerintem a sera is ilyen, bele oldódik a talajba, képlékenyé válik.


Egy pohár vízbe törj bele egy darabot és majd látod.

Ha reggelre egy ködös valami lesz a pohár alján akkor az a hordozó anyag amibe a micro elemeket bekeverik.


A heti 1 tabletta/20 liter a biztonsági korlátja, ettől többet 20 liter vízbe nem célszerű hetente adni.


Tehát oldódni lehet csak pár nap kell neki, utána maga a talaj amibe oldódott táplálja a növényt.


Ilyet találtam: Ilyet találtam:

Sera "Florenette A" - tablets:

FeCl - 3,229%,

Mg - 0,09%,

EDTA - 0,04%,

Talk - 0,03%

Co - 0,002%,

corn starch - 96,6%


Sok minden nincs benne, főleg vas pótlásra jó, 96,6%kukorica keményítő, abból csinálják a lebomló zacskókat is, tehát előfordul, hogy valami polimerre hasonlít, műanyagra, lebomlik az tuti.

Nem agyag az anyaga, az nem oldódik.


Serával amúgy nem kell foglalkozni, az egy komplett táprendszer, cenz drága és mindenhez kell valami.

Nagyon kevesen használnak sera cuccokat, más gyártó 1-2 flakonba vagy 1 tablettába beletesz mindent, a seránál ez 6,7,8 vagy kitudja menyi.


Meg kell venni az egész sera palettát, hogy meg legyen minden elem.


Mondjuk a profito 17 elem, a sera ezt szétbontja egy rakás flakonra és sokszor annyiba kerül mert minden flakonból kellene minden nap, és egy flakon annyi ideig bírja mint egy profito.


Gyökértápól is van A akkor van b vagy c vagy akármi, nem néztem utána mert annyira drága táprendszer, hogy az ada ami a legjobb olcsóbb.

2015. jan. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Röviden a serától sokat ne várj, a sera webshopból rendeld meg az összes tápot akkor lesz csak jó, a világ legdrágább és leg bonyolultabb tápozási rendszere, nagyon béna.
2015. jan. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :( akkor ez helyett tudsz olcsóbb és jobb gyökér tápot? És szerinted akkor nem is fog fejlődni tőle az echinodorusom amúgy folyékony tápnak easy life profitot használok.
2015. jan. 29. 21:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Teljes micro elemre jó a JBL ebbe nem csak vas és magnézium van: [link]


Macro és micro elemre jó ez: [link]


Vagy a legjobb a csináld magad:

[link]

[link]


Macro elem az annyit jelent, hogy van benne N.P.K tehát a 3 fő elem is benne van.

2015. jan. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!