Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnélák etetése, gondozása...

Garnélák etetése, gondozása mennyire költséges?

Figyelt kérdés

Nano halak lesznek mellettük. Kezdésnek Red Cherryben gondolkozom. Valamint ha tudtok egy nagyobb halfajt 10 cm körülit. Ami megfér mellettük megköszönném. (ha egyáltalán van ilyen)


Ja igen a havi költség durvn mennyi szokott lenni? Gondolom egyedszámfüggő.


2015. jan. 31. 00:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez fél évre elég a garnéláknak

[link]

1 garnélának napi 1 pötty.

2015. jan. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A nagyobb hal kontra garnélák kérdése mindig bizonytalan, a kifejlett garnélákat sok hal nem bántja, a szaporulat már más kérdés.

Fontos garnéláknál a szaporulat mert sok faj rövid ideig él, van aki példa ormányos márnákat vagy páncélos harcsákat tart garnélákkal.

Én betettem a garnélásba az albino páncélosom, elkezdte befalni a kicsi garnélákat, megevett legalább 5 garnit mire kikaptam szákkal, van aki meg sikeresen tartja őket együtt.


Nem tartom kizártnak azt sem, hogy a neonjaim ettek már meg 1-2mm garnikat, de van bőven így is mellettük szaporulat.


Én többet adok mint amit a halak megesznek, bekeveredik a növények közé táp, az elég a garnéláknak, halakkal együtt etetni nem tudod őket úgy sem, 50-70 között lehetnek az akváriumban, egyszerre 6-7 generáció.

Az idősek elpusztulnak de követni nem igazán lehet mert a garnélák vedlenek, a vedlés egy fehér garnéla váz, az elpusztult, öreg garnéla meg ugyanolyan mint a vedlés, egyformák.


Nekem 30ml tetra mint elég kb 1,5 hónapig 10 neonnak, meg saccra 60-70 garnélának.

Külön nem tudom őket etetni ahogy valószínű te sem fogod tudni etetni, mert a halak megeszik a garnéla tápot.

Beszórok a sodrásba egy kávéskanál szemcsés tápot, van mindenfelé, 30 perc-1 óra múlva sehol a táp, össze szedik a garnélák ami bekavarodik a növények közé.

2015. jan. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!