Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell az akváriumot...

Hogyan kell az akváriumot elindítani?

Figyelt kérdés
Sajnos a túlzott algásodás miatt úgy döntöttem hogy muszály újraindítanom az akváriumot. Szeretnék tanácsokat kérni hogy hogyan kell csinálni? Azt olvastam hogy először az aljzatot ajánlatos betenni és sötétben járatni az akváriumot 2 hétig, ezután jöhetnek a növények és kb a 6-7ik héten a halak de csak "módjával". Igaz ez? Vajon kibírják a halak (5 neon, 3 oto, 1 betta) egy 30 literes ideiglenes akváriumban enyi ideig?
2015. febr. 2. 22:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Én a napokban indítottam a 4-dik akváriumomat. ( van 200 literes, 250 literes, 120 literes, és 500 literes tengeri akvárium)

Én így csináltam.

Mivel tudtam, hogy új akváriumot indítok, ezért már 2-3 nappal előtte tele töltöttem a 2 nagy hordót vízzel.(a hordók kimondottan víztárolásra van) 3 napig a hordókban állt a víz. Majd a aljzathomokot jól átmostam, beletettem az akváriumba, tettem bele pár követ, díszítést, és szépen elkezdtem a 3 napos vízzel feltölteni az akváriumot. Majd növények bele, vízmelegítőt beállítani a megfelelő hőfokra, és a vízszűrőt elindítani. Így ment 1 napig. Majd szépen beletettem az összes halat, és ma is úsznak, elvannak, szépek.

2015. febr. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem muszáj teljesen újraindítanod az akváriumod.Hány literes az akvárium és milyen szűrőd van?Ez a halmennyiség nem tűnik soknak.Először az algásodás okát kéne megkeresni,és megszüntetni.

Nem világítasz túl sokat? Milyen világításod van?

Ha megtaláltad az okot,akkor szüntesd meg,és tüntesd el szivaccsal vagy valamivel az algát.Egyébként milyen alga ez?

Ha ezekre válaszolsz,akkor tudunk csak segíteni.

2015. febr. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
én félévente (inkább csak átrendezés céljából) a következőt szoktam csinálni: az akváriumvíz felét- vagy 30%át félrerakom, a halakkal növényekkel. Az aljzatot kiveszem de csak vízzel mosom át (hideg-meleg váltófürdővel-paraziták, férgek, csigatúlnépesedés ellen), leginkább azért hogy kimossam belőle a felgyülemlett mulmot. Az üveget ecettel törlöm át, ez mindent képes leszedni. Ezután mehet vissza minden. A talajban is marad elég nitrifikáló baktérium az akváriumvíz fele is ott van, biztonságképpen bele lehet mosni a szűrőszivacsot is, hogy onnan is kerüljöün be baktériumkultúra a restarthoz. Az élőlényeim egy egy ilyen resintallt simán átvészelnek (mondjuk ebből a szempontból az otok érzékenyek - már vesztettem így el - őket az eredeti akváriumvízben tartva, szépen lassan szoktasd vissza mondjuk fél nap alatt - kiegyenlítődjön a hőmérséklet, lassan adagold be nekik az új vizet stb.)
2015. febr. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Bocs ha beleugatok én ugy csináltam ahogy az első írta elpusztultak a halak vettem uj halakat azok is elpusztultak majd itt kérdeztem hogy mi a f..m lehet erre elmagyarázták hogy várjak 3 hetet.

Vártam majd vettem megint halakat azóta is élnek algás volt az akvárium kérdeztem majd mondták vegyen növényt azóta alig algás. Nem tudni mit ártottál az elsőnek de nem akar neked jót szerintem

2015. febr. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
jólvan de itt most nem egy teljesen új medencét indít, hanem egy bejáratott akváriumot restartol, felesleges 3 hétig járatni üresen, ha van akváriumvize és ugyanazt az aljzatot akarja visszarakni és ugyanazt szűrőt használná. apropó, milyen a szűrés és hány literes a tank, valószínűleg itt a bibi.
2015. febr. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
26%

Időpont tegnap 23:18

Miért ártott volna? Én így csináltam mindig, és soha nem volt gondom vele. Lehet te rontottad el, érdekes sok más ember is így csinálja, és ők sem panaszkodnak..Nem kell 3 hétig járatni üresben a vizet. Egyedül a tengeri akváriumnál csináltuk másképp..

De nyilván te annyira profi vagy, hogy csak az a jó amit te csinálsz. De rosszul csináltad ha megdöglöttek a halaid.

Csak megjegyzem lassan 20 éve tartok akváriumot.

2015. febr. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Vajon kibírják a halak (5 neon, 3 oto, 1 betta) egy 30 literes ideiglenes akváriumban enyi ideig?"


Kibírnák, de felesleges őket 30 literben tartani, van egy oka az algásodásodnak azt kell megszüntetni, addig felesleges kitakarítani az akváriumot.

Az alga hasznos mivel halakra mérgező vegyületeken gyarapszik, ha kiirtod több méreganyag lesz a vizedben valószínűleg.

Egy restart alkalmával meg kell tartani az akvárium vizéből minél többet möntyike a 3# kommentben leírta a lényeget, mellé még a szűrőt járatni kell akvárium vízben.


Az algától megszabadulni 100%, hogy nem tudsz, az is lehet, hogy a sérült biológia miatt sokkal több algád lesz mint valaha volt.


Ebből: "Vajon kibírják a halak (5 neon, 3 oto, 1 betta) egy 30 literes ideiglenes akváriumban enyi ideig?"

arra következtetek, hogy a fő akváriumod sokkal nagyobb, írtál növényeket tehát vannak azok is, ennyi hallal lehet akár nitrát hiány is az algásodás oka.


Van egy általános kérdőív magyarázattal, adj meg több infót az akváriumodról és azonnal lehet mondani miért algásodsz.

Egy kép akár privátban bármelyik embernek itt és lediktálja, hogyan takarítsd ki, nem hiszem, hogy szét kell szedni.


Ez alapján: [link] adj meg minél több infót.

2015. febr. 3. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%-os első és hatodik válaszoló te sok sokat olvashattál a lebontó baktériumokról, nitrifikációról. Pedig 20 év alatt lett volna rá időd. :) Lehet csak a szerencsén múlott, h nem vitte el az összes haladat az ammónia...
2015. febr. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Pendulum92 ***** válasza:
Akvarizálhatsz 20 éve vagy 40 éve, de ez inkább a saját szerencséden múlik, nem azon, hogy működik módszereded.
2015. febr. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Tudom, ezzel nem leszek népszerű, nem is szoktam terjeszteni a tapasztalataimat, mert nem akarok senkinek rossz tanácsot adni, de "ki akarok állni" az 1-es / 6-os válaszoló mellett. Nekem is régóta vannak akváriumaim, sokat utána is olvastam, tudom, hogy "a nagy könyv szerint" hogyan kellene csinálni, de én sem tartok be abból mindent.

Nálam így ment: rokonok szinté több évtizedes tapasztalatai alapján beindítottam az első akváriumom, működött. Sokat olvastam, volt, amin változtattam az olvasottak miatt, volt, amin nem. Azóta több új akváriumot is beüzemeltem, soha nem volt semmi gond. A halak élnek (többen régebben megvannak, mint az átlag életkor), egy-egy úszóhólyag betegségen kívül nem volt semmi betegség. A halak a fajtájukra jellemző magatartásformákat mutatják, szaporodnak, szóval minden okom megvan azt hinni, hogy valóban "jól" vannak.

Értem, hogy ne terjesszünk olyat, ami nem előírásszerű, nem is szoktam ilyet tenni, de ha valaki leírja a tapasztalatit, és azt meri állítani, hogy más úton is lehet járni, és az a másik út is működhet, azért nem kellene feltétlenül ilyen keményen leszólni. Mert egyszer-kétszer lehet valakinek szerencséje, de évtizedeken át rendben lévő akváriumokat működtetni, az nem szerencse.

(Tudom, hogy van, aki nagy szakértőnek képzeli magát, közben meg távolról sem az, de első körben igyekszem mindenkinek megadni a bizalmat:))

2015. febr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!