Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mire jó a co2 adagoló az...

Jucinene kérdése:

Mire jó a co2 adagoló az akváriumokban? Baj ha nincs az enyémben?

Figyelt kérdés
2015. febr. 4. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Erre mondták a régiek, hogy szamáron a bársonynyereg. Az akvakertészek ajánlják, akik dús vízinövényzetet akarnak előállítani széndioxidot termelő állatok jelenléte nélkül. Akkor meg ugye a növények burjánzásához szükséges szén-dixidot valahogyan elő kell állítani. Az árutermelő társadalom meg mindenre kínál üzleti megoldást. Ha az akváriumban fennáll a biológiai egyensúly, akkor semmi ilyenre nincs szükség, sőt a halakra még ártalmas is lehet.
2015. febr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, csak valaki írta az aquagreen oldalán hogy a társas akváriumában, az a hal amihez írta érzékeny rá ezért le kell tekerni hogy ne csináljon annyit, ez kicsit összekavart, köszi:)
2015. febr. 4. 21:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Ilyenekhez [link]
2015. febr. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Co2 adagolással, erős világítással, és tápozással, a növények növekedését nagyon meg lehet gyorsítani. De nagyon oda kell figyelni a algásodásra és nyírni kell a növényeket folyamatosan, mert túl gyorsan nőnek. Csak az embernek nem mindig van kedve lenyírni. Ha egyszer nincs kedved, akkor 2 hét mulva vödörszám dobhatod ki az algás növényt.


A halakra is figyelni kell fokozottan, mert ha egy picit több co2 kerül a vízbe, mint amennyit ők elviselnek, akkor felmennek a víz tetejére pipálni, majd 1-2 óra mulva meg is fulladnak. Ezért kell visszavenni a CO2-ből, hogy levegőt is kapjanak szegények, hogy ne érezzék magukat rosszul.


Nekem volt CO2 szettem, de kevesebb mint 1 év alatt meguntam. Nem javaslom senkinek. Ez nem akvarisztika, ez már ilyen felesleges növénytermesztésre jó csak.

2015. febr. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a halaid örülnek ,hogy nincs benne :) Miért lenne baj? Nem lehet mindenki akvaparaszt :)
2015. febr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

ez az akvaparaszt találóXD

2015. febr. 5. 14:59
 7/9 Pendulum92 ***** válasza:
Az a legjobb az állataidnak, hogy nincs. A növények, már ha nem szárazföldi "akvaparaszt" növények, teljesen jól elvannak a bikarbonáttal is, ami a vízben elegendő van.(Az is szénforrás, csak nem mindegyik növény tudja hasznosítani).
2015. febr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én szeretem az akvakertészeket, olcsón lehet venni tőluk cuccokat, ha a család, barátnő, munkahely stb ultimátumot ad nekik azért mert csak az akvárium van, potom pénzért oda adják a cuccokat.

Nekem van a reggeli etetés, nitrát, foszfát mentes növénytáp, havonta metszés, alkalmanként 10-20 liter vízcsere közben szivaccsal üvegtakarítás, havonta 2x20 perc kb, ritkán szűrőtakarítás, ez szerintem életem végéig simán megy mert minimális idő.

A növények az öntisztulásért vannak, nincs mesterségesen adva macro, növényesnél meg van nem is kevés ezért kell a heti 50%vízcsere.


Legjobb egy növényest 2-3 naponta rendezni, ha valaki tartani akarja a kinézetét, ez viszont nem igazán megy hosszú távon.

2015. febr. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fórumon olvastam, hogy a kiállított amano akváriumokat zárás után egész este rendezik, hogy nyitásra úgy nézzenek ki mint a fotókon.

A netre feltöltött fotók az akvárium legjobb kondiját mutatják egy adott pillanatban, amit hosszú előkészület előz meg, plusz profi fényképező kell hozzá.


Nem vagyok az akvakertészet ellen, de az, hogy valaki rendel egy horror összegért növényzetet majd csipesszel rendezgeti napokon át, utána jön egy fotóművész aki egy tál ürüléket is le tud fotózni esztétikusan, közben hajkurásszák a frissen berakott halakat, hogy aljának össze a fotóra, persze ha túlélik.


Én ezt nem tartom akvarisztikának, a net meg tele van ilyen fotókkal, egy fotó erejéig készült "akváriumokkal"


Sokan meg elhiszik, hogy ezek a képek valósak, mindig úgy néz ki az akvárium, pedig nem.


Talán a magyar kertészek között van pár aki nem csak azért csinálja, hogy legyen egy fotó amit naplóz, vagy nevez.


Rengeteg azért aki 5-6 havonta robbantja szét, majd új dekorral, új projekt.

Nekem meg 3 éve benn a halak, most ültettem át a növényeket, a halak közbe benn maradtak.

2015. febr. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!