Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik harcsa fajtát a legkönn...

Melyik harcsa fajtát a legkönnyebb le ivatni (kékpácélos, foltos, leopárdmintás)?

Figyelt kérdés
Szeretném őket szaporítani viszont nem tudom, hogy milyen szabályok vonatkoznak rájuk és hogyan kell őket.. Nem sok mindent találtam velük kapcsoaltban
2015. febr. 7. 09:52
 1/2 tofadam válasza:
kékpajzsos páncélos harcsát elvileg könnyű
2015. febr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kell egy kisebb akvárium készenlétben, szivacs szűrő, kicsi kompresszor.


A fő akváriumban ajánlott bokros növényeket tartani, évi 2 alkalommal látsz majd egy olyat, hogy hevesen kergetik egymást, rohangálnak össze vissza, majd egyszer egy reggeli villanykapcsolás alkalmával tele lesz az akvárium fehér petékkel, főleg a növények levele.


Olló, a leveleket levágni, majd be a kicsi akváriumba, akvárium víz, nyílt szivacs szűrő, 1-2 nap múlva elúsznak a kishalak. Összemorzsolt, két ujjal a víz alá merített majd elengedett lemezes, vagy pépesített artérmia az akvárium egyik sarkába beöntve.


Legalább 6 harcsa legyen, hogy biztos meg legyenek termékenyítve a peték, sok hal megeszi a petéket, kedvelt csemege, társasban hamar eltűnnek.

A kereskedésből elhozott harcsáknál kell legalább 1 év amíg az első ívás elkezdődik, de lehet több.


Én egy alkalommal tettem külön a petéket, kb 50 kicsi harcsa lett, utána már nem, gyakori halak, nehéz őket eladni, viszonylag könnyű őket szaporítani, ha csak ők vannak a fő akváriumban, nincs ami megegye a petéket akkor kifejezetten könnyű.


( legjobb 2 biológiailag érett akvárium, 60 liter fölött, majd az ívás után át tenni a kifejlett halakat egy másikba, megfelelő biológiai szűrés kell, megfelelő alapismeretek különben elpusztulnak)

2015. febr. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!