Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért ilyen az anubiasom? 96...

Miért ilyen az anubiasom? 96 liter EheimPickUp 2010 a szuro,15amandalazac 10 kolibrihal 2 moszatevo marna es RC garnik csereljem le mondjuk 2012esre a szurot?

Figyelt kérdés
Mindegyik novenyem tiszta szor szeru alga van, meg meg mas fajta is szuro a baj? [link]
2015. febr. 14. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk 20 amanda lazac+garnélák egy 2012-es szűrővel nem túl erős világítással működhet, ha megfelelően fejlődik a növényzet, sikerül eltalálni a növénytápozást.


A jelenlegi állományod nem vállalnám be semmilyen szűrővel, a 2 aymonieri pedig nagyon kilóg a sorból, nem merném tartani még nagyobb akváriumban sem garnélákkal nano halakkal, nekem volt 1 db, befogadtam de ment is tovább, hajtotta a halakat.

2015. febr. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nálam nagyon nyugodtak, kapnak fejes salátát és nem bámtják a halakat se a garnika
2015. febr. 14. 11:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Eleinte nem bántják a többi halat, tehát még nem.


Ha van otthon egy normál méretű virsli akkor az egy mérce lehet, kb akkorák lesznek, 250-300 literbe már tarthatóak simán, terhelik majd idővel annyira a vized ami veszélyezteti az egész akváriumot, főleg ennyi halnál, mivel már most is túl van terhelve.


Az alga enyhíti a terhelést, mivel a halakra nézve mérgező anyagokat köt, kevés a víztömeged az állományodhoz, ezen jobb szűrő sem segít.


Röviden az alga hasznos a te esetedben, lesz is bőven belőle.

2015. febr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Példa van egy 75 literesem amibe nincs külön nitrát adagolva, a halak biztosítják, tettem bele 10 neont és garnélákat, 2db belső szűrő szűri.

Növények terén kihasználtam a 75 literes terét maximálisan, bőven elég a 10 neon és a garnélák szennyezése a növényeknek, nincs érdemben alga.


Ha fentibe tennék még 5 neon halat az már lehet nem kellene a növényeknek, annyi algám lenne valószínű amit az 5 neonhal szennyezése ad, vagyis vastagon algás lenne idővel az akvárium.


Minden növénynek más a tápanyag igénye, ha éppen kevés mert nem intenzív növekedésű a növény akkor jönnek az algák, borul az egyensúly, kellemetlenné válik a hobbi.

2015. febr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szóval ha eladnám most őket (2db van) akkor javulhatna a helyzet(akar egy nagyobb szurovel)?
2015. febr. 14. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!