Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumi növények alá táptala...

Tomaszcool kérdése:

Akváriumi növények alá táptalaj? Ti mit használtok?

Figyelt kérdés

Most ez elkövetkezendő napokban sajnos le kell engednem az akvárium vizét, hogy alá tudjak tenni polifoamot. Ebben az esetben azonban alkalmam nyílik arra, hogy a növények számára táptalajt is biztosítsak a sima sóder alá.


Milyen táptalajt tudnátok ajánlani?


Növényileg közepes és alacsony fényigényű (0,6 W/L átt a rendelkezésemre), jelenleg egy Echinodorus és egy Jávai moha van csak betéve, halak még nincsenek. Tervezett 1-2 anubias és pár gömbmoha, esetleg ,hólyagos vizikehely.


Köszönöm előre a válaszokat! :)



2015. febr. 15. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem JBL Aquabasis van alatta. Eleinte nem nagyon nőnek a növények, de egy hónap múlva beindulnak és nagyon nőnek. kb havonta kell ritkitani. szerintem jó cucc :)
2015. febr. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezek közül kb az enchi. alá kéne némi táptalaj.

A vízi kehelynek se árt, a többi értelem szerűen nem tud vele sokmindent kezdeni. A jbl-t amúgy sokan használják.

2015. febr. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Pendulum92 ***** válasza:
Jobb minőségű virágföld is tökéletes lehet.
2015. febr. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én tropica táptalajt használok, de szerintem ezekhez a növényekhez nem indokolt.
2015. febr. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt válaszolok mert üzenetben nem kattinthatóak a linkek.


Elsőnek beülteted az Echinodorus ami álltalában emers [link]


Hoz egy indát aminek a végén lesz több kis növény: [link]


Leülteted őket

Majd idővel az első növénnyel eldöntöd mi legyen: [link]

Én el szoktam adni, óriás társasokba szeretik.


Röviden, ültetsz, nevelsz, ültetsz, átültetsz, kiemelsz, a táptalaj nem keveredhet a vízbe, nem lehet kihúzni belőle növényt, nem szerencsés pótlólag beültetni növényt.


Vannak más nevelési formák bokrosoknál, arról pár képem: [link]


Én ültető tálba teszem, alulra táptalaj, majd beásom az aljzatba, ha sok van akkor a helyi akvarista fórumon, facebookon cserebere, egy csomó pénzt meg lehet spórolni a csereberével.

Alulra betett, nem bolygatható táptalajjal ez nem megy, vagy csak felkeveredéssel.


1 tő Echinodorusal, ha jó a talaja, 5-10 növényt nevelhetsz évente minimum.

2015. febr. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Pendulum92 ***** válasza:
B.Joci, az első és a harmadik képen nem cryptot látunk?
2015. febr. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pendulum92 anno kérdezte valaki itt egy kérdésnél, hogy milyen növény, pont úgy nézett ki mint az enyémek, Echinodorusnak azonosították, a vízből kihajtó virág, inda miatt, szétszedni többfelé nem lehet.


A cryptot én többfelé szét szoktam szedni 3-4 havonta, van több cryptom, mindegyiknél meg lehet csinálni, a bokros echinodorusnál nem, sajnos nálunk nincs növénynév a boltban így mindent utólag lehet csak beazonosítani.

[link]

[link]

2015. febr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!