Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 450 literes akváriumhoz...

450 literes akváriumhoz mekkora hordóból csináljak szűrőt?

Figyelt kérdés

30 vagy 60 literesre gondoltam. Én jobban hajlok kicsit a 60 literes felé, a 30 literes szerintem kevés lenne. Van itthon egy 2400 l/h-s vízpumpám, azt építeném bele, ha jó hozzá, de szerintem megfelelő erősségű lenne.

Szűrőanyag lávakő lenne, szívacstábla, perlonvatta és még a legaljára valami mechanikai szűrőanyag (erre is jöhetnek tippek).

Elég a 30 liter, vagy inkább legyen 60? Ilyen siporax és egyéb hasonló drága anyagokat nem igazán szeretnék venni, ezért is gondoltam a nagyobb hordóra.


2015. febr. 15. 20:07
 1/2 anonim ***** válasza:
minél nagyobb annál jobb, de szerintem elég a 30 les
2015. febr. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem 60 literes legyen, mert a 60 literes nem sokkal drágább mint egy 30-as, és nem foglal sokkal több helyet, viszont jobban elférnek benne a cuccok.


Nekem a 250 literes akváriumhoz 60-as hordóm van, bár az enyém nyitott, és csak 40 liter víz van kb a hordóban, meg olyan 5 litert párolog néha.

2015. febr. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!