Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a gond? Xipho?...

Mi lehet a gond? Xipho? Betegség? (100 literes akvárium)

Figyelt kérdés

Neonhalak,blackmolly ,guppi,xipho,platti

Csak a xipho k hullanak minden nap 1 db..

Tünetek: nem bírnak enni és a víz felszínére is csak nagyon nehez tudnak feljutni,az akvárium alján fekszik 1 darab és másnapra elpusztul.A többi halal semmi gond esznek stb.

Pár napja elkezdtem adagolni easy life eco carbot az előirt mennyiségbe!

Ez lehet a gond?



2015. febr. 21. 17:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én erre tippelnék: [link]


A carbo annyiból lehet ludas, hogy előbb telítődött a szén, nem hiszem, hogy találok erre írásos valamit mivel aki növényeket tart az alapból nem használ szenet már van spéci szén de arany árban.

Példa törpe sügeresben lehet használni 100 gramm/100 liter/ 3 max 4 hét dózisban.

2015. febr. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Csináltam egy részleges vízcserét tegnap ..azóta nem hullott el hal ,hát remélem visszaalakul a biológia az akváriumba mert eddig nem volt ilyen gondom .esetleg baktérium kúltúrát csepegteseek hogy gyorsabban regenerálódjon az akvárium ?
2015. febr. 22. 14:02
 13/14 anonim ***** válasza:

A biológia feláll magától, csinálj pár nap múlva egy megint egy részleges vízcserét utána rendben lesz.


Csak ismételni tudom magam, neked kell eldönteni milyen szűrést használsz.

A. kémiai, ahhoz viszont nem árt ammónia, nitrit teszt, felállítani egy sémát és az szerint cserélni a szenet, növénytáp, növények kilőve.


B. biológiai, a halak szennyezéséből nitrát keletkezik, ami ki van egészítve növénytáppal, a nitrát szint részleges vízcserével és a növények metszésével van csökkentve, eltávolítva.


Példa én kéthetente, havonta, csinálok nagyobb metszést, a halak szennyezését zömmel a növények kötik, legyen az nitrát, foszfát, vagy a mulmból felszabaduló kálium, micro elemek, természetesen nem arányos a keletkezett nitráttal a többi, ezért adok növénytápot, de abba nincs nitrát.

Metszés: [link]

[link]

[link]


Rengeteg embernél nem derül fény az aktív szén, növényzet, biológiai szűrés közötti anomáliára, te már tudod így dönts, biológiai vagy aktív szénnel kémiai.

2015. febr. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Dioxyde ***** válasza:
Aktív szenet ne használj.Heti részleges vízcsere meglegyen az fontos.
2015. febr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!