Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ilyenkor lehet horgászni? Ha...

Ilyenkor lehet horgászni? Ha igen, akkor milyen csalival érdemes próbálkozni? Úszóval, vagy inkább fenekezővel kell megpróbálni?

Figyelt kérdés

2015. febr. 27. 19:28
 1/3 tomaszcool ***** válasza:
100%

Horgászni az év szinte bármelyik szakában lehet, tehát most is. :)

Nyilván az, hogy milyen csalit érdemes használni, az függ attól is, hogy mire akarsz horgászni. Már hosszú évek óta sajnos nem horgásztam, így nem vagyok tisztában a szezonális dolgokkal, de ilyentájt a víz még hideg, így a békésebb halak még szunnyadnak. Februárban ha jól tudom, akkor érdemes csukázni, harcsázni, tehát ragadozóhalakra menni. Ennek tudatában az élő csali kerülhet szóba.

Én személy szerint jobban élvezem az úszós horgászatot, persze ez függ a vízviszonyoktól is, és persze szintén a megcélzott halfajtától. Például egy 8 méter mély erős sodrású Tiszában nem igen lenne célszerű ezt a módszer használni. :)

Szerintem a fenekezés könnyebb és kevésbé koncentrálós módszer. Élőcsalival is jól lehet csinálni, csak hagyj elég zsinórt a súly után/előtt a csalinak, hogy tudjon úszkálni, vergődni.

2015. febr. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most itt kb 10 fok van,inkább ponty,keszeg,kárász,ilyet szeretnék fogni,ezeket is lehetséges?
2015. febr. 28. 09:14
 3/3 anonim válasza:
Ha békés halakra mész, ilyenkor nagy valószínűséggel bodorkát fogsz fogni(30 dekásra növő hal). Tavaly ilyenkor én is kijárkáltam, és folyton bodorkát fogtam, utánanéztem ez a hal a tavasz hírnöke, ez az első hal tavasszal
2015. febr. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!