Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » üdvözletem Venni szeretnék...

Puncsos szelet kérdése:

üdvözletem Venni szeretnék kaukázusi juhászkutyát és, hogy hol lenne érdemes próbálkozni, mint tenyésztő neve stb? 50k fölé nem nagyon szeretnék menni.

Figyelt kérdés
Volt már kaukázusim és így kb tudom mikre kell ügyelni /agresszív viselkedésre felhívás nem foglalkoztat...nem hiszek benne/ kertes családiház és rendszeres séta az erdőben +oldott,tehát nem szobakutyusnak akarom és nem vagánykodásra.
2012. máj. 10. 15:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%

Ha volt ilyen kutyád, akkor tudnod kéne hogy 50.000 forinttal max a sóhivatalba küld a tenyésztő.


Az agresszivitásában meg nem hinni kell, azt a templomban kell tenni.

2012. máj. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ott a pont. Viszont 50-ből már kijön a jó kis szaporítós beteg kutya. Nem annyira ajánlanám ezt. Ha 50-nél többet nem tudsz adni érte, akkor becsületesebb dolog menhelyen keresni egy megfelelő kutyát.
2012. máj. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%
Végülis, nyugodtan vegyél szaporítótól, ha utána 100 ezreket akarsz majd ott hagyni a dokinál. te tudod, te pénzed. Vagy, veszel egyet tenyésztőtől 200 000ért, és csak az oltások, és általános dolgok miatt kellesz orvoshoz vinni. Hogy melyik éri meg jobban, döntsd el te...
2012. máj. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
anno sem komoly győztes tenyésztőtől vettem ..95-ben kaptam 1et 15k-ért és láss csodát semmi gond nem volt vele ergo ez kicsit hülye duma,hogy 150-ért vegyél kutyát,mert a többi beteg korcs lesz...esküszöm ezen emberek sem fix 100-sok...150-ért kínai piacon embert veszek
2012. máj. 10. 16:58
 5/20 A kérdező kommentje:
figy én pedig tudom,hogy nem agresszív fajta és elhiheted jobban hiszek annak amit láttam és tapasztaltam saját és más kauknál
2012. máj. 10. 17:02
 6/20 anonim ***** válasza:
70%
És 95-ben mennyire volt tele az ország megélhetési szaporítókkal?
2012. máj. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

nem értem,hogy jött ez így ide,hogy +élhetési szaporító...apám nem tenyésztőtől vette csupán volt neki 1szuka kauja és pároztatta 1szintén törzskönyves kauval,tehát nem abból élt. törzskönyvesen vettük mi is és rendesen az oltások is +voltak. Mint írtam nekünk vele soha semmi gondunk nem volt csak a kötelező oltásoknál találkozott vele a doki. ha őszintén végig gondolod ebben az országban csak beteg kutyák lennének ha 200-ért kéne kutyát venni,mert gondolom más fajtákra is ekkora összeget írnátok. Nekem nem kiállítási példány kell./ eleve 1kölyöknél senki nem garantálhatja,hogy arra alkalmas lesz lehet annak bármilyen győztes anyja és apja/. Én tenyésztő alatt nem kimondott olyanokra gondoltam,akik versenyeztetésekkel is foglalkoznak,mert pl 1ik ismerősöm mondta van közép ázsiai tenyésztő ismerőse,de nekem nem kell 1000 euro-ért /Izrael-be-oroszba stb külföldi országokba viszi őket/ 1kutya sem,de 15-20k-ért sem olyan,ahol látom ott az anyja láncon-ketrecben stb


nekem az a lényeg,hogy oltások +legyenek és a törzskönyv,de a fülük +legyen..nekem nem kell vágott,mert az csak elcsúfítja..eleve MO-on nem kell farkasok támadásától tartani,hogy vágni kéne....nem is értem melyik marha találta el ezt,hogy tenyésztőknél is vágva legyen/ezt nem tudom,hogy kötelező nekik,vagy sem/

2012. máj. 10. 17:35
 8/20 anonim ***** válasza:
62%

Tehát fontos h törzskönyves legyen. Ez jó pont. De igazi törzskönyvet csak tenyésztő ad. Viszont tenyésztő nem ad 50ezerért kiskutyát. Itt a bibi.


Édesapád meg kedves kis szaporító volt, sajnos. Nem értem, miért nehéz felfogni h a tenyésztés nem csak abból áll h fogok két törzskönyves kutyát és uccu neki...

2012. máj. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

nem azt írtam,hogy apámnak volt szuka kauja amit pároztatott....


azt írtam apám vette


ha így nézzük,akkor a tenyésztő is +élhetési szaporító,mert ő meg fixen abból él:-)

2012. máj. 10. 18:12
 10/20 A kérdező kommentje:

ha már itt tartunk..miért vágják a fülüket és nem az orosz tenyésztőkre gondolok,mert ott +értem hiszen ott az eredeti célra is használják,de a Magyar tenyésztőknél miért van így? ez fajta kitétel,mint világ szabvány,vagy csak oroszoktól átvett szokás? még úgy érthető lenne,hogy mivel Románia szomszédos ország és így számítanak azon piacra is,de ott meg nem nagyon használnak kaukat pedig 70-80kg-os farkasok vannak /kimondottan nagy testű változat/ és medvék is jelen vannak.


anno olyat hallottam,hogy betiltják a csonkításokat /gondolom fülvágás is annak számít/ ezzel mi a helyzet manapság?

2012. máj. 10. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!