Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 40l-es aksim, és...

Manyuka kérdése:

Van egy 40l-es aksim, és csapvizzel töltöttem fel. Akármit csinálok vele hamar bezoldül a viz.2-3 hét után. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Nemhasználok hozzá semmi vizkezelőt meg ilyenek...szerintem az lehet a probléma..mit ajánlanátok ami viszonylag olcsobb de jó?..ne kritizáljatok,még most kezdtem..a halak fajtája befolyásolhat esetleg valamit ebben?..válaszaitokat köszönöm
2015. márc. 3. 13:50
1 2 3
 1/23 tomaszcool ***** válasza:

Pár paramétert még azért leírhatnál.

Milyen a szűrő?

Milyen/mekkora fénnyel és meddig világítod az akváriumot?

2015. márc. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Milyen halak vannak benne és mennyi?
2015. márc. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Jól érzem, hogy nincs szűrőd?

Ha valóban nincs, akkor szerezz be egyet, mert mindenképpen kell az akváriumba! Ha nem mozog a víz, csak algásodni és poshadni fog. Muszáj szűrő/keringtető/levegőztető rendszer.

Persze az sem mindegy, hogy mennyi és milyen halat tartasz benne. Leírhatnád pontosan.

Mivel van megvilágítva az akváriumod?


Nem kritizálunk, de érdemesebb lett volna előbb utánanézni, és utána beüzemeltetni az akváriumot!

Ha nem megfelelően tartod az akváriumot, nem csak a víz fog bezöldülni, hanem a halaid is sorra fognak kipusztulni.

2015. márc. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Na szoval..sajnos tu zsúfolt vagyok de rajta vagyok az ügyön...egy olyan szurom van amiegyben keringet szur es levegoztet..15 hal van benne..4 neon 4 szumi 3 rozsalatac 3fekete tetra 1kis anci es egy betta..vilagitasom sajnos nincs...most szeretnek egyet beszerezni..es abban is tanacsot szeretnek kerni..
2015. márc. 3. 14:41
 5/23 A kérdező kommentje:
A szuronek nemtudom a markajat...25-45 literig irjak
2015. márc. 3. 14:42
 6/23 anonim ***** válasza:
Legalább vegyél egy 100-120 literes akváriumokat, vagy passzold el a halakat. Az ammónia miatt zöldül az akvárium. Ha nem zöldülne már nem élnének a halaid.
2015. márc. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Amíg meg nem oldod a nagy akváriumot vagy a halak elcserélését (max 6 kis nano halra), addig engedj ki egy tiszta vödörbe vizet (kb 20 litert), hagyd egy napig állni, aztán hetente 2-3x csinálj kb 40%-os vízcserét. Egy 40 literes akvárium nem nagy, pakolással, mindennel együtt kb 10 perc az egész.
2015. márc. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Pisiben úsznak, cserélj vizet, hogy átlátszó legyen.
2015. márc. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Rendben..hiaba cserélek..mar csinaltam 100%os vizcseret is akkor sem masabb
2015. márc. 3. 15:28
 10/23 anonim ***** válasza:

100%-osat ne csinálj, az túl sok.

Ablak előtt van az akvárium? Akkor lehet lebegő zöldalga.

[link]

2015. márc. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!