Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 40l-es aksim, és...

Manyuka kérdése:

Van egy 40l-es aksim, és csapvizzel töltöttem fel. Akármit csinálok vele hamar bezoldül a viz.2-3 hét után. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Nemhasználok hozzá semmi vizkezelőt meg ilyenek...szerintem az lehet a probléma..mit ajánlanátok ami viszonylag olcsobb de jó?..ne kritizáljatok,még most kezdtem..a halak fajtája befolyásolhat esetleg valamit ebben?..válaszaitokat köszönöm
2015. márc. 3. 13:50
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Nem az ablak előtt van..de szembe van vele..kb 6-7 meterre van tole
2015. márc. 3. 16:24
 12/23 A kérdező kommentje:
Szerintem elképzelhető hogy a lebego alga az
2015. márc. 3. 16:26
 13/23 anonim ***** válasza:

Nem hogy a halak fajtája, de önmagában a halak jelenléte is komoly befolyásoló tényező!


Tekintve, hogy feltöltés után 2-3 héttel semmi keresnivalója egy akváriumban egyetlen egy halnak se!!!


Bejáratás hol marad? Stabil biológiai egyensúly mitől lesz?


De ettől eltekintve is, nem csak hogy sok a halad, és alkalmatlanul gyenge a szűrésed, hanem nem is oda illő halakat tartasz. Szumi 40 literbe? Olyan balhék lesznek, és ezzel együtt olyan stresszes akváriumod, hogy gyakorlatilag nullára redukálódik az összes halad immunrendszere, ami a vetőkártya szerint se jelent jót hosszú távon.


Megoldás:

Betelepítés előtt viszonylag stabil biológiai szűrés kialakítása,

Fele ennyi, és méretben, habitusban oda illő halak választása

Kétszer ilyen erős szűrés,

Világítás erejéhez optimalizált növényzet,

Túletetés kerülése,

Nitrifikáló baktériumok megóvása,

Rendszeres részleges vízcserék.

2015. márc. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
21%

Amellett, hogy tényleg sok a hal, és egyáltalán nem szerencsés az összeállításuk, a zöldülés oka elsősorban a túlzott megvilágítás lehet.

Vagy

1) próbáld meg áthelyezni az akváriumot

2) használj valamilyen árnyékolót (sötétítőfüggöny, redőny stb)

2015. márc. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Rendben koszonom..segitsetek legyszive hogy hogy alitsam be a Biológiai rendszert milyen oldatokkal kezrljem a vizet?..meg nem balheztak a halaim
2015. márc. 3. 18:26
 16/23 anonim ***** válasza:

A vizet ne kezeld semmivel. Az egyetlen dolog, amit van értelme beleönteni, az egy kis bacikultúra.

A szűrőben baktériumok bontják le, és alakítják kevésbé veszélyes anyaggá a halak által termelt mérgező ammóniát. Azonban mint mindenhez, ehhez is idő kell, a baktériumoknak is meg kell tudni telepedniük, el kell tudni szaporodniuk. Amíg ez nem történik meg, addig mesterségesen kell alacsonyan tartanod a mérgező ammónia és nitrit szintjét. Ezt vízcserével tudod elérni, de az a baj, hogy az ammónia gyorsan szabadul fel, pl éjszaka etetés után, és hiába cserélnél pl 2 naponta vizet, ezeket az ammóniatüskéket nem tudod elkerülni. Ezért nem szabad gyorsan betelepíteni a halakat, időt kell adni a baktériumoknak.

Mindenesetre jelen helyzetben a legjobb, amit tethetsz, az az, hogy minél sűrűbben csinálj részleges vízcserét pihentetett vízzel.

2015. márc. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Tehat akkor peldaul ma engedjek egy veder vize..es holnap vagy holnap utan csereljem ki az aksiban levo vizzel?
2015. márc. 3. 18:46
 18/23 anonim ***** válasza:

Heti 2×20% csere.


De ez önmagában egészen biztos nem megoldás a problémádra. A megoldást a 13. válaszban dióhéjban összegeztem.


Egyéb infó:

[link] Minimum:

"Kezdőknek" és "Az akvárium" fejezetek minden bejegyzését olvasd el.

2015. márc. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Rendben koszonom szepen a segítségeket!
2015. márc. 3. 18:54
 20/23 anonim ***** válasza:
42%

14-es vagyok: nem tudom, ki és miért gondolja, hogy a hozzászólásom teljesen haszontalan, ugyanis saját tapasztalaton alapszik - van két minden tekintetben (halak fajtája, száma, akvárium telepítési ideje, növények fajtája, mennyisége, technikai felszereltség) teljesen egyforma akváriumom. Egymás mellett vannak, de az egyik több fényt kap az ablak miatt, a másik árnyékosabb. Amelyik több fényt kap, az éppúgy algásodik, ahogy a kérdező leírta. A másiknak teljesen tiszta a vize. (De nem tudom áthelyezni, és jelenleg nincs függönyöm.)

A kérdező esetében nyilván nem csak ez a baj, de azt, hogy túl sok hala van és nem ideális az összeállítás, azt ő is tudja. Viszont ha az akváriuma szemben van ablakkal és éri direkt napfény (akár több órát naponta), ez is okozhatja az algásodást...

2015. márc. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!